Вища математика 2 семестр

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Вища математика 2 семестр
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Студент повинен знати:диференціальне та інтегральне числення; основні відомості про ряд та перетворення Фур’є; основні методи інтегрування звичайних диференціальних рівнянь; векторну алгебру та аналітичну геометрію; основи лінійної алгебри; основні відомості про системи лінійних алгебраїчних рівнянь.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для вивчення дисципліни «Вища математика» студент повинен досконально знати ті відомості з математики, що входять до обов’язкової програми середніх навчальних закладів України.
Зміст навчальної дисципліни
До дисципліні “Вища математика” входять основні відомості з математичного аналізу, алгебри аналітичної геометрії та диференціальних рівнянь, адаптовані до потреб спеціальностей, сертифікованих на факультеті радіофізики, електроніки та комп'ютерних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка. При викладені основних розділів математичного аналізу спеціальна увага приділена їх зв’язку з лінійною алгеброю та аналітичною геометрією (насамперед, у розділах “Ряд Фур’є”, “Перетворення Фур’є”, “Криволінійні та поверхневі інтеграли”, “Основи теорії поля”). При викладенні лінійної алгебри зроблено наголос на її застосовності до вивчення простору неперервних функцій: вводяться поняття скалярного добутку у просторі функцій, диференціальних та інтегральних операторів у цьому просторі. У такий спосіб підкреслений зв’язок алгебри з математичним аналізом. Велику увагу приділено вивченню матриць та їх визначників.
Рекомендована та необхідна література
1. Радченко О. М. Математичний аналіз. Ч. 1. Функції однієї змінної. Київ : вид-во «ТВіМС», 2003. 2. Радченко О. М. Математичний аналіз. Ч. 2. Функції декількох змінних. Київ : «КНУ імені Тараса Шевченка», 2003. 3. Заболоцький В. М., Сторож О. Г., Тарасюк С. І. Математичний аналіз. Київ : «Знання», 2008. 4. Кривошея С. А., Перестюк М. О., Бурим В. М. Диференціальні та інтегральні рівняння. Київ : «Либідь», 2004. 5. Придатченко Ю. В. Львов В. А. Алгебра для фізиків: метод координат у лінійній алгебрі. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2004. 6. Придатченко Ю. В., Львов В. А., Єфіменко С. В. Векторна алгебра та аналітична геометрія. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2010. 7. Придатченко Ю. В., Вільчинський С. Й. Лінійна алгебра для фізиків. Київ : ВПЦ «Київський університет», 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
-Семестрове оцінювання. За матеріалами кожного з двох змістовних модулів проводиться модульна контрольна робота, за виконання кожної роботи можна отримати від 0 до 30 балів. -Підсумкове оцінювання. Після кожного з двох семестрів проводиться письмовий екзамен; обов’язковим для допуску до екзамену є написання модульних контрольних робіт з сумарною кількістю балів не менше 30 балів; екзаменаційний білет складається з 2 питань, відповідь на кожне питання оцінюються від 0 до 20 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за вивчення дисципліни є отримання сумарної оцінки за контрольні та екзамен не менше ніж у 60 балів, оцінка за екзамен не може бути меншою за 20 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем