Політичні ідеології

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Публічне управління та адміністрування» НАДС - заочна форма

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби

Назва дисципліни
Політичні ідеології
Код дисципліни
ВБ 5.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Результати навчання Знати філософські, соціологічні і політологічні підходи до аналізу явища і змісту поняття політичної ідеології. Вміти діагностувати ідеологічні впливи в українських політичних і соціальних процесах і їхній вплив на публічне управління та демократичне врядування з точки зору якості підготовки і реалізації рішень та національної безпеки. автономність та відповідальність: продемонструвати розуміння особистої відповідальності за організацію процесів демократичного управління та врядування, в тому числі відповідальність за результативну взаємодію з громадянським суспільством в цих процесах, зокрема шляхом аналізу та оцінки ідеологічних впливів
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні умови та додаткові вимоги Знати: основні засади організації державної влади і управління в Україні, основи нормативно-правового забезпечення діяльності органів публічної влади; базові філософські, соціологічні та політологічні поняття. 2. Вміти використовувати аналітичні й статистичні методи обробки інформації щодо соціально-економічного розвитку країни, територіальних одиниць, результатів діяльності органів публічної влади, працювати з результатами соціологічних опитувань, національними і міжнародними базами даних, публікаціями,тощо. 3. Володіти навичками аналізу, синтезу, обробки та візуалізації статистичних, соціологічних та інших даних, роботи з нормативно-правовою базою.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст освітньої програми 1.Політичні ідеології як явища Модерну. Розвиток ідеологій у ХІХ-ХХ століттях як результат і стимул для демократичного процесу. 2.Спектр ідеологій. Лібералізм, консерватизм, соціалізм, націоналізм, популізм. Глибокі і неглибокі ідеології. Критика ідеологій. 3.Морфологія ідеологій. Ідеології як соціальне явище і ментальні карти. 4.Морфологія ідеологій в українській політичній історії. Особливості використання ідеологій як інструменту організації політичних коаліцій. Ідеологія як уніфікована ідентичність. 5.Політичні конфлікти в ідеологічному вимірі як питання національної безпеки. Україно-російська війна у вимірі ідеологій. Роль публічного управління.
Рекомендована та необхідна література
Рекомендована та необхідна література 1.Абетка політична. Громадянське суспільство і політика: навчальний посібник. За наук. ред. док. наук. держ. упр. О. В. Радченка, Редактор-упорядник М. Д. Городок. Київ: 2016. 48с. 2.Єрмоленко В. Плинні ідеології. Ідеї та політика в Європі ХІХ-ХХ століть. К.: Дух і Літера. 2020. 480с. 3.Кирилюк Ф. М. Філософія політичної ідеології. Навчальний посібник. К.: Центр учбової літератури. 2009. 520 с. 4.Консерватизм. Консервативна традиція політичного мислення від Едмунда Берка до Маргарет Тетчер. Антологія. Упорядники Олег Проценко і Василь Лісовий. Київ: Смолоскип. 2008. 816с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Методи та критерії оцінювання Семестрове оцінювання: оцінювання здійснюється шляхом підсумкового опитування, оцінювання самостійних завдань (Min. – 48 балів, Mах.- 80 балів).Підсумкове оцінювання у формі заліку: максимальна кількість балів на заліку – 20 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 12 балів (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Оцінка за залік не може бути меншою 12 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс. 7.2. Шкала відповідності Зараховано / Passed(60-100) Не зараховано / Fail(0-59)
Мова викладання
Українська