Психологічна допомога особам з ПТСР

Освітня програма: Психологія бак заочн

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Психологічна допомога особам з ПТСР
Код дисципліни
ДВС.3.07.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР1. Аналізувати та пояснювати психічні явища, ідентифікувати психологічні проблеми та пропонувати шляхи їх розв’язання. ПР2. Розуміти закономірності та особливості розвитку і функціонування психічних явищ в контексті професійних завдань. ПР3. Здійснювати пошук інформації з різних джерел, у т. ч. з використанням інформаційно-комунікаційних технологій, для вирішення професійних завдань. ПР5. Обирати та застосовувати валідний і надійний психодіагностичний інструментарій (тести, опитувальники, проективні методики тощо) психологічного дослідження та технології психологічної допомоги. ПР11. Складати та реалізовувати план консультативного процесу з урахуванням специфіки запиту та індивідуальних особливостей клієнта, забезпечувати ефективність власних дій.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати психологічні закономірності формування та розвитку i саморозвитку особистості, диференціальну психологію, основи соціальної психології, психологію конфлікту; психологічні особливості ефективного спілкування та міжособистісної взаємодії у форматі групової роботи, основи патопсихології. Студент повинен вміти ефективно спілкуватись з різними групами населення. Володіти основами психологічного консультування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни: відповідно до вимог ОП та професійної діяльності психологів студенти мають отримати теоретичну підготовку та сформувати основні вміння щодо реалізації психологічного супроводу осіб з ПТСР. Дисципліна спрямована на опанування знань та навичок з методологічних, теоретичних та прикладних проблем виникнення, перебігу, самодопомоги та психологічної допомоги при постстресових розладах.. Велика увага приділяється військовому ПТСР, психологічним наслідкам пережитого насильства, проблемі сімейного насильства та його профілактики, комплексним постстресовим розладам. На практичних заняттях вдасться ознайомитись з практичними методами та прийомами допомоги: наративною психотерапією, КПТ прийомами допомоги, застосуванням епістемологічної метафори та технік «чистої мови».
Рекомендована та необхідна література
1. Діагностика, терапія та профілактика медико-психологічних наслідків бойових дій в сучасних умовах:метод. Рекомендації. - Харків, 2014. 2. Напреенко О.К. Клінічна характеристика варіантів перебігу посттравматичного стресового розладу. Архів психіатрії. – 2002. – №1. – С.117. 3. Стрес і людина: медико-психологічна допомога при стресових розладах: метод. Посібник. Київ, 2014. – 92 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді (виступ на семінарі, участь в обговоренні та дискусіях, доповнення) – 24/14 балів 2. Аналітична доповідь - 24/14 балів 3. Творча самостійна робота – 32/20 балів 4. Підсумкова контрольна робота – 20/12 балів Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж семестру (максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 100) і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Рекомендований мінімум для допуску до заліку 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Катерина Леонідівна Мілютіна
Кафедра психології розвитку
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра психології розвитку
Факультет психології