Англійська мова в галузі інформаційних технологій

Освітня програма: Комп’ютерні системи та мережі

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Англійська мова в галузі інформаційних технологій
Код дисципліни
ОК 11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Студент повинен знати основну лексику модулів (у тому числі термінологію); граматичні структури, необхідні для розуміння і створення текстів певного типу, передбачених тематикою модулів. Студент повинен вміти знаходити та опрацьовувати спеціальну інформацію при читанні автентичних текстів, а також при прослуховуванні усних доповідей, повідомлень, презентацій, пов'язаних з тематикою модулів та майбутньою дипломною роботою; знаходити ключові слова та вирази до текстів; стисло викладати зміст тексту, логічно структуруючи ідеї; використовувати адекватні лексичні і граматичні форми; робити короткі доповіді та повідомлення з відповідної тематики; запитувати з метою пошуку та отримання суттєво важливої інформації, пов’язаної з тематикою модулів; аргументувати свої позиції та чітко висловлювати власні міркування; робити презентації з використанням сучасних технічних засобів з тематики, суміжної з темою дипломної роботи або інших тем в галузі інформаційних технологій.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння дисципліною «Англійська мова в галузі інформаційних технологій» студенти повинні мати рівень володіння англійською мовою не нижче В1-В2. Оскільки дана дисципліна має комунікативну спрямованість, вона формує вміння, які перетворюють англійську мову на робочий інструмент, що дозволить майбутньому фахівцеві успішно вести професійну діяльність та постійно набувати нових знань відповідно до їх потреб.
Зміст навчальної дисципліни
Головним завданням курсу є ознайомлення засвоєння студентами загальнонаукової та професійної лексики за тематикою модулів; граматичними та синтаксичними структурами, характерними для наукового та професійного стилю письмових та усних текстів, вживаних в академічному та професійному середовищі, а також використання на практиці адекватних мовних засобів для здійснення ефективної комунікації в усній та письмовій формі.
Рекомендована та необхідна література
1. Ihor A. Honta. English for Computer Engineering: textbook. – К.: Kyiv Publishing and Polygraphic Centre ‘The University of Kyiv’, 2018. - 287 с. 2. Olha M. Ilchenko. The language of science. Semantics. Pragmatics. Translation Kyiv, 2009. 3. E. Glendinning, J. McEvan. Oxford English for Information Technolnogy. Second Edition. – Oxford: Oxford University Press, 2005. 4. Yahontova T.V. English Academic Writing for Students and Researches. - Lviv, 2002. 5. Верба Г.А., Верба Л.Г. Довідник з граматики англійської мови. - Київ: “Освіта”, 1994. 6. Karaban V.I., Chernovaty L.M. Practical Grammar of English. Vol. II. - Vinnytsa, 2006.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестр складається з двох модулів. До структури кожного модуля входять дві складові: аудиторна робота студента і залік. Підсумковою оцінкою за кожний змістовий модуль є сума середніх оцінок за аудиторну і контрольну роботу. Результуюча сума балів розраховується як проста накопичувальна підсумкових балів за змістові модулі і залік, який оцінюється максимум у 40 балів, і становить максимум 100 балів.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра іноземних мов хіміко-фізичних факультетів
Навчально-науковий інститут філології