Історичний туризм в Україні
Освітня програма: Історичне туризмознавство
Структурний підрозділ: Історичний факультет
Назва дисципліни
Історичний туризм в Україні
Код дисципліни
ОК 06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати основні періоди становлення та розвитку історичного туризму в світі та в Україні, категоріальний апарат наукової дисципліни, знати основні функції та фактори розвитку історичного туризму, основні напрямки державної політики з розвитку історичного туризму, основні види історико-туристичних маршрутів, науково-інформаційне забезпечення історичного туризму, економічну та організаційну складову діяльності в сфері історичного туризму. Вміти комплексно аналізувати історико-культурний туристичний потенціал областей, районів, населених пунктів України, готувати науково-популярні матеріали з даної тематики, розробляти екскурсійні маршрути та тури з історичного туризму, організувати екскурсійно-туристичну роботу з історичного туризму. Засвоювати теоретико-методологічну базу та виробляти практичні навички проведення наукових досліджень і групового вирішення проблемних завдань із застосуванням відповідних методів і прийомів наукового аналізу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні етапи історії України, історичного краєзнавства, української та зарубіжної культури.
Вміти аналізувати наявну документальну базу з історії, статистичні дані, опрацьовувати наукову літературу, зокрема й іноземну, проводити пошукову роботу в архівах і бібліотеках, відділах картографії та бібліографії; опрацьовувати газетні і журнальні фонди.
Володіти елементарними навичками відбору методів та підходів до аналізу явищ матеріальної і духовної культури, історичного аналізу, встановлення причинно-наслідкових зв’язків.
Зміст навчальної дисципліни
Курс складається з двох змістових модулів. Перший ознайомлює з системою ключових понять в історико-культурному туризмі; чинниками та етапами формування туристичної галузі в Україні;еволюцією поглядів на роль історико-культурного туризму в сучасному світі та його впливу на економіку країн;
Другий модуль присвячено вивченню системи державного управління туризмом в Україні, дослідженню археологічної, архітектурної, фортифікаційної та замкової спадщини України та практиці її використання у туристичній діяльності в Україні.
Рекомендована та необхідна література
Бейдик О.О. Рекреаційно-туристські ресурси України. К., 2001. 395 с.; Білоус В.І. Садово-паркове мистецтво. К., 2001. 299 с.; Історія Києва: від княжої доби до сучасності. К., 2005.; Концепція Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року [Електрон. ресурс] /Офіційний сайт Державного агентства України з туризму та курортів. Режим доступу:http://www.tourism.gov.ua/ua/25020/26439/; Лесик О.В. Замки та монастирі України. Львів,1993.176с.; Положення про Державне агентство України з туризму та курортів затверджене Указом Президента України від 12 травня 2011 року № 444/2011 [Електрон. ресурс] /Офіційний сайт Верховної Ради України. Режим доступу:http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/444/2011; Роглєв Х.Й., Бошицький Ю.Л. Легендарні села України. К., 2009. 256 с.; Рутинський М. Й. Замковий туризм в Україні. Географія пам’яток фортифікаційного зодчества та перспективи їх туристичного відродження. К., 2007. 432 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліни полягають в ознайомленні студентів з предметом, особливостями джерельної бази, основними поняттями та науковими категоріями, які використовуються у процесі викладання дисципліни; забезпеченні цілісних знань про особливості історичного туризму, розкритті наявного потенціалу дисципліни та її перспективних можливостей; вмінні застосувати отриманні знання в туристично-екскурсійній діяльності; виробленні навичок роботи з науковою літературою і комплексом джерел.
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання; контрольна робота з тем, індивідуальне завдання, оцінювання роботи під час семінарських занять.
* максимальний бал/ пороговий бал для отримання позитивної оцінки з відповідної форми контролю.
- підсумкове оцінювання: екзамен.
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох
змістових модулів (бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за виконання індивідуальних завдань; бали, отримані за роботу на семінарських заняттях).
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни