Менеджмент культурних проектів

Освітня програма: ОПП Культурологія 2020

Структурний підрозділ: Філософський факультет

Назва дисципліни
Менеджмент культурних проектів
Код дисципліни
ВБ 1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
6. Виявляти, перевіряти та узагальнювати інформацію щодо різноманітних контекстів культурної практики, визначати ступінь їх актуальності із застосуванням релевантних джерел, інформаційних, комунікативних засобів та візуальних технологій. 9. Аналізувати ефективність культурних політик, технологій реалізації культурних ідей у контексті конкретних параметрів їх впровадження. 10. Розпізнавати та класифікувати різні типи культурних продуктів, визначати їх якісні характеристики на основі комплексного аналізу. 11. Здійснювати експертну оцінку культурних об’єктів за заданими критеріями та надавати рекомендації щодо їх соціальної актуалізації. 12. Обґрунтовувати, розробляти та реалізовувати культурні події та проекти з дотриманням законодавства та у відповідності до визначених мети та завдань. 13. Презентувати знання про культуру відповідно до спеціалізації представників різних професійних груп та здобувачів освіти. 14
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; культурологічні поняття та категорії; культурологічні теорії та методи культурологічних досліджень, у т.ч. методи соціології культури, економіки культури. 2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; практично застосовувати отримані теоретичні знання; прогнозувати перспективи розвитку культурних явищ. 3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових культурологічних інформативних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
В курсі викладаються основи теоретичного осмислення та практичного втілення менеджменту культурних проектів. Навчальна дисципліна узагальнює та систематизує уявлення про менеджмент в сфері культури, своєрідність та характеристики культурного проекту, законодавчу політику України щодо сфери культури, специфіку створення культурного проекту, його ресурсне забезпечення, вміння організовувати проектну команду, залучати до співпраці спонсорів та меценатів, аналізувати наслідки здійснення культурного проекту.
Рекомендована та необхідна література
1. Головач Н. М. Реалізація культурних проєктів в рамках креативних індустрій. 2. Івановська Н. В., Шульгіна В. Д., Яковлев О. В. Соціокультурне проектування в мистецтві: теорія та практика : підручник. Київ : Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, 2018. 196 с. 3. Калита Т.В. Застосування проектної діяльності у сфері культури. /Культура України. Вип.64, 2019. – С. 138-149. 4. Келлі Д., Келлі Т. Творча впевненість. Як розкрити свiй потенцiал. — К.: Основи. — 2017. 5. Леній Петер. Проектування культурних центрів. Посібник, 2004. 6. Переформатування системи управління в галузі культури та європейський досвід інноваційного розвитку [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.nplu.org/storage/files /Infocentr/.../dos.pdf 7. Петрова І. В.Дозвілля в зарубіжних країнах: Підручник Київ: Кондор, 2009. 406 с. 8. Петрова І.В. Проектування в соціально-культурній сфері. Київ, 2007. 372 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Усна доповідь, доповнення та участь в дискусіях на семінарах: 24 / 40 балів 2. Самостійна робота (підготовка культурного проекту): 24 / 40 балів Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усього навчального курсу. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні доповіді, доповнення та участь в дискусіях на семінарах) та за самостійні роботи (створення власного проекту). Всі види робіт за семестр мають у підсумку: - в максимальному вимірі 80 балів - в мінімальному вимірі 48 балів Підсумкова контрольна робота в письмовій формі - 12 / 20 балів Підсумкове оцінювання у формі заліку: Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет