Аналітична бізнес-статистика
Освітня програма: Освітньо-професійна програма "Бізнес-консалтинг"
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Аналітична бізнес-статистика
Код дисципліни
ОК 09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН7. Обирати ефективні методи управління економічною діяльністю, обґрунтовувати пропоновані рішення на основі релевантних даних та наукових і прикладних досліджень.
РН8. Збирати, обробляти та аналізувати статистичні дані, науково- аналітичні матеріали, необхідні для вирішення комплексних
економічних завдань, провадження консалтингової діяльності.
РН11. Визначити та критично оцінювати стан та тенденції соціально- економічного розвитку, формувати та аналізувати моделі економічних систем та процесів.
РН12. Обґрунтовувати управлінські рішення щодо ефективного розвитку суб’єктів господарювання, враховуючи цілі, ресурси, обмеження та ризики .
РН13. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні наслідки управлінських рішень.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: основні засади сучасної теорії мікро- і макроекономіки, основні засади функціонування підприємства, методи математичної статистики та теорії ймовірності, сучасні інформаційні технології в економіці, методи описової бізнес-статистики.
2. Володіти: прикладними програмами обробки даних, навичками статистичної обробки і візуалізації даних, роботи з нормативно-правовою базою, статистичними прийомами та методами обробки великих масивів даних, навичками системного аналітичного мислення.
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкривається в таких темах: вивчення особливостей планування та формування випадкових вибіркових сукупностей, а також економічної інтерпретації їх результатів з метою встановлення тенденцій і закономірностей розвитку та прийняття управлінських рішень; перевірка розбіжностей для декількох вибірок, що характеризують бізнес процеси; статистичне вимірювання різних типів взаємозв’язків в аналізі бізнес процесів; множина регресія та особливості її застосування у бізнес процесах; моделювання бізнес процесів у часі; непараметричні методи в аналізі бізнес процесів; застосування статистичних методів для якісних даних, що характеризують бізнес процеси; статистичні методи контролю якості.
Рекомендована та необхідна література
1. Бізнес-статистика: навч. посібник / [Матковський С.О., Гринкевич О.С., Вдовин М.Л., Вільчинська О.М., Марець О.Р., Сорочак О.З.] – К.: Алерта. 2016. – 280 с.
2. Cummins, Fred A. Building the Agile Enterprise: With Capabilities, Collaborations and Values (The MK/OMG Press) / Fred A. Cummins – 2nd Edition, 2016. – Р. 430.
3. Harmon Paul. Business Process Change: A Business Process Management Guide for Managers and Process Professionals / Paul Harmon – 4th Edition, 2019. – Р. 512.
4. Pinder. Jonathan P. Introduction to Business Analytics using Simulation / Jonathan P. Pinder –– 2017. – P. 434.
5. Siegel, Andrew F. Practical business statistics / Andrew F. Siegel. – 8th ed., 2017. – Р. 641.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція,практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Участь у роботі на практичних заняттях (презентація виконаного ситуаційного аналізу у малих групах та самостійне виконання практичних вправ) – 20 балів / 12 балів.
2. Контрольна модульна робота – 20 балів / 12 балів.
3. Виконання самостійного індивідуального розрахункового проекту – 20 балів / 12 балів.
- підсумкове оцінювання у формі іспиту. Максимальна оцінка 40 балів, рубіжна оцінка – 24 бали. Іспит проходить у письмовій формі, складається з розрахункових завдань.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни