Вертикальне озеленення урбанізованих ландшафтів

Освітня програма: Ландшафтний дизайн урбанізованого середовища (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Вертикальне озеленення урбанізованих ландшафтів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР5. Пропонувати та організовувати еколого-біологічні та технологічні заходи створення та утримання об'єктів садово-паркового господарства, природних і культурних ландшафтів. ПР 8. Організовувати роботу колективу виконавців проектів. ПР9. Презентувати результатами виконаних досліджень в галузі садово-паркового господарства фахівцям і нефахівцям. ПР12. Створювати об’єкти озеленення різного призначення та підбирати комплекс робіт по догляду за рослинами у насадженнях. ПР18. На основі поглиблених знань з природничих наук формувати уявлення про фітооптимізацію антропогенно змінених ландшафтів, особливості взаємодії рослин та специфіку кореневого живлення в умовах урболандшафтів, а також їх кліматоформуючу здатність.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати теоретичні основи фітодизайну, асортимент декоративних рослин та їхні біологічні особливості. 2. Володіти методами вирощування та розмноження декоративних рослин; елементарними навичками створення фітокомпозицій та догляду за ними.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вертикальне озеленення урбанізованих ландшафтів» є дисципліною вільного вибору студента освітнього ступеня “Магістр” за спеціальністю 206 «Садово-паркове господарство». Викладання даної дисципліни спрямовано на формування у студентів системи знань та умінь щодо підбору та використання рослин для вертикального озеленення урбанізованих ландшафтів з врахуванням особливостей взаємодії рослин та їх кліматоформуючої здатності. Розглядаються особливості озеленення висотних будівель та специфіка озеленення дахів; особлива увага відводиться специфіці урбанізованих ландшафтів та сучасним тенденціям в системі їх озеленення.
Рекомендована та необхідна література
1. Войцицький А.П Урбоекологія: підручник / А.П. Войцицький, В.В. Мойсієнко, А.П. Клюйко, С.Б. Шваб, О.Г. Скорий. – Житомир: ЖНАЕУ, 2015. – 264 с. 2. Кучерявий В.П. Урбоекологія / В.П. Кучерявий. – Львів: Світ, 2001. – 440 с. 3. Кучерявий В.П. Озеленення населених місць / В.П. Кучерявий. – Львів: Світ, 2005. – 456 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Реферат з теми 1 2. Контрольна робота 1 2. Контрольна робота 2 3. Звіти з практичних робіт 4. Презентації Підсумкове оцінювання: у формі іспиту.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”