Компонентне та предметно орієнтоване програмування

Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Компонентне та предметно орієнтоване програмування
Код дисципліни
ВБ 2.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Уміння продемонструвати знання та розуміння теоретичних основ компонентного предметно-орієнтованого програмування. Знати структуру та елементи систем компонентного програмування, методи та технології створення різних програмних застосунків на основі патернів і каркасів, технології побудови програмних систем із готових компонентів. Знати основні принципи проектування програмного забезпечення (чистий код) та технологію SOLID. Вміти працювати із сучасними інструментальними засобами та технологіями побудови програмних систем із готових компонентів. Застосовувати концепції повторного використання класів при розробці застосунків. Вміти використовувати основні бібліотеки платформи MICROSOFT .NET та регулярні вирази при розробці застосунків. Створювати комп’ютерні застосунки на основі технології SOLID. Навички колективної роботи над проектом, співпраця з програмістами. Проявляти самостійність при опрацюванні, інтерпретації та узагальненні даних компонентної системи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вивчення дисциплін: «Об’єктно-орієнтоване програмування», «Інформаційні системи і технології на підприємствах»; знання теоретичних основ розробки програмних застосунків у середовищі об’єктно-орієнтованого програмування (ООП); знання базових принципів використання простих об’єктів програмування (модулі, інтерфейси, компоненти, сервіси тощо), вміння використовувати інформаційні системи з різними бібліотеками.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках дисципліни «Компонентне та предметно орієнтоване програмування» розглядаються теоретичні основи компонентного предметно-орієнтованого програмування, структури та елементи систем компонентного програмування, методи та технології створення різних програмних застосунків на основі патернів та каркасів, технології для управління процесами життєвого циклу інформаційних і програмних систем, продуктів і сервісів інформаційних технологій. Практичне освоєння технології побудови програмних систем із готових компонентів, проектування та розробка програмного забезпечення із застосуванням різних парадигм програмування.
Рекомендована та необхідна література
1. Бублик В.В. Об’єктно-орієнтоване програмування, К.: ІТкнига, 2015. – 624 с.: іл. 2. Дегтярьова Л. М., Гроза П. М., Сомов С. В. Навчальний посібник з дисципліни «Технології розробки програмного забезпечення» для студентів спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія». Полтава: ПолтНТУ, 2017. 218 с. 3. Підручник з PHP MVC Framework: Приклад CodeIgniter https://uk.csstricks.net/8225083-php-mvc-framework-tutorial-codeigniter-example#menu-1 4. Посібник з AngularJS для абсолютно початківців (з керівництвом із встановлення) Серія AngularJS https://uk.myservername.com/angularjs-tutorial-absolute-beginners 5. TypeScript (Підручник) https://w3schoolsua.github.io/typescript/index.html
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Результати навчальної діяльності студентів протягом семестру оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота у семестрі поділяється на два змістових модулів, що охоплює дві модульні контрольні роботи та десять практичних робіт – максимум 60 балів (мінімум 36 балів). Форма підсумкового оцінювання – іспит, що включає теоретичні питання та практичне завдання – максимум 40 балів, але не менше ніж 24 бали.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра прикладних інформаційних систем
Факультет інформаційних технологій