Теорія ймовірностей і математична статистика
Освітня програма: Прикладне програмування (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Теорія ймовірностей і математична статистика
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знання основних понять та теорем теорії ймовірностей, законів розподілу дискретних та неперервних випадкових величин, основних понять та правил аналізу закономірностей у випадкових явищах, статистичних методів оброблення даних і моделювання випадкових процесів. Уміння застосовувати стандартні методи та моделі до розв’язування ймовірнісних задач, зокрема з використанням прикладних програм, обчислювати числові характеристики випадкових величин. Вироблення у студентів практичних навичок командної роботи, здійснювати вибір і застосовувати ймовірнісно-статистичні методи до розв’язання задач, зокрема, у сфері комп’ютерних наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування дисципліни відсутні.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення дисципліни «Теорія ймовірностей і математична статистика» спрямовано на отримання студентами компетенції щодо сучасних теоретичних і практичних задач, використовуючи основні теореми та твердження теорії ймовірностей та математичної статистики, для їх використання під час розв'язання прикладних і наукових завдань у сфері інформаційних систем і технологій у професійної діяльності. Розглядаються детальні алгоритми розв’язання всіх основних задач теорії ймовірностей та математичної статистики, із застосуванням засобів програмного забезпечення у разі розв’язання задач із трудомісткими алгоритмами. Зокрема, при розв’язанні деяких задач використовуються засоби Mathcad, Excel, STATISTICA. Мета дисципліни: формування та розвиток загальних і професійних компетентностей з теорії ймовірностей та математичної статистики, що дозволять розв’язувати прикладні задачі аналізу даних із використанням ймовірнісно-статистичних методів.
Рекомендована та необхідна література
1. Жильцов О. Б. Теорія ймовірностей та математична статистика у прикладах і задачах. Київ: Київський ун-т ім. Б. Грінченка, 2015. 336 с.
2. Голомозий В. В., Карташов М. В., Ральченко К. В. Збірник задач з теорії ймовірностей та математичної статистики. Київ: ВПЦ «Київський унiверситет», 2015, 366 с.
3. Карташов М.В. Теорія ймовірностей і математична статистика: підручник для студ. вищ. навч. закл. ВПЦ Київський університет, 2009, 480 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Залік виставляється студенту за результатами роботи впродовж усього семестру. Максимальна кількість балів, що можуть бути отримані студентом складає 100 балів (практичні заняття, розрахункова робота, МКР1, МКР2).
При отриманні результуючої підсумкової кількості балів не менше 60, студенту виставляється оцінка зараховано. За бажанням студента, за наявності залікових балів, покращити свій результат, він має право здавати залік, який оцінюється в 20 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів.
Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів. У випадку здачі заліку, заліковий білет містить теоретичні питання та практичні задачі, що охоплюють весь перелік питань навчальної дисципліни.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юлія
Ігорівна
Жихарєва
Кафедра прикладних інформаційних систем
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра прикладних інформаційних систем
Факультет інформаційних технологій