Композиції в біогенних ландшафтах

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Композиції в біогенних ландшафтах
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР4. Володіти методами спостереження, опису, ідентифікації, класифікації, селекції, мікроклонального розмноження, культивування декоративних рослин та рослинних садово-паркових угруповань, для підтримання їх декоративності, стійкості та стабільності за різних умов. ПР7. Здійснювати організацію заходів із технології вирощування садивного матеріалу декоративних трав’яних та квіткових рослин відкритого і закритого ґрунтів та проектувати об’єкти садово-паркового господарства відповідно до сучасних вимог. ПР8. Використовувати інноваційні підходи для розв’язання конкретних практичних завдань у галузі садово-паркового господарства. ПР10. Ефективно планувати роботу, як самостійну, так і колективну, для отримання необхідних результатів у виробництві.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи кольорознавства та об’ємно-просторової композиції. 2. Знати основні типи рослинних угруповань України. 3. Знати основні типи ґрунтів України. 4. Вміти виконувати ландшафтну таксацію. 5. Володіти навичками роботи у програмах AutoCAD, SkechUp, TwiLight.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Композиції в біогенних ландшафтах» є вибірковою навчальною дисципліною, яка складається з інформації про критерії оцінки естетичної привабливості території для створення садово-паркових об’єктів, принципи та методики розробки об’ємно-просторових рішень територій садово-паркових об’єктів, методи створення штучних привабливих ландшафтів на об’єктах озеленення. Вивчення дисципліни створює підґрунтя для використання у садовопарковому господарстві країни прогресивних технологій проектування садово-паркових об’єктів різних масштабів та призначення на основі досягнень ландшафтного дизайну
Рекомендована та необхідна література
1. Білоус В.Л. Садово-паркове мистецтво: Коротка історія розвитку та методи створення художніх садів.-К.:Науковий світ, 2001.-299 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота № 1 – РН 1.1-2.1 (блок тем Розділу 1) -20 балів/ 10 балів 2. Модульна контрольна робота № 2 - РН 1.1-2.1. (блок тем Розділу 2)- 20 балів/ 10 балів 3. Оцінка самостійної роботи РН 1.1-3.1: 44 бали/ 22 бали 4. Усні відповіді-доповнення, презентації РН 2.1-3.1: 16 балів /8 балів Підсумкове оцінювання у формі диференційованого заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”