Еволюційні обчислення

Освітня програма: Комп'ютерні науки (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Еволюційні обчислення
Код дисципліни
ВК 1.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Використовувати методи обчислювального інтелекту, машинного навчання, нейромережевої та нечіткої обробки даних, генетичного та еволюційного програмування для розв’язання задач розпізнавання, прогнозування, класифікації, ідентифікації об’єктів керування тощо. Застосовувати технології “м'яких обчислень” та експертного оцінювання для розв’язання практичних задач в різних предметних областях в детермінованих умовах, умовах невизначеності, ризику та в умовах конфлікту.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи математичного аналізу, алгебри та геометрії, дослідження операцій, методів штучного інтелекту, алгоритмізації та програмування, проектування інформаційних систем. Вміти здійснювати інформаційний пошук, розв’язувати оптимізаційні задачі класичними методами, здійснювати порівняльний аналіз ефективності застосування різних моделей, методів та систем. Володіти елементарними навичками алгоритмізації процесу розв’язання прикладних задач та їх формалізації.
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення навчальної дисципліни спрямовано на отримання студентами компетентностей в області розв’язання задач оптимізації складних, негладких, поліекстремальних залежностей, які є моделями різного роду процесів, з використанням як прикладного програмного забезпечення аналітичного спрямування, так і самостійно розроблених програм, що дозволить майбутнім фахівцям самостійно вирішувати задачі обробки даних в умовах невизначеності. Програма дисципліни «Еволюційні обчислення» побудована таким чином, щоб навчити студентів здійснювати аналіз навколишніх процесів, будувати їх моделі, розв’язувати оптимізаційні задачі, вибравши для цього ефективні методи і виконувати аналіз одержаних розв’язків та, при необхідності, здійснювати параметричні коригування.
Рекомендована та необхідна література
1. Гуляницький Л.Ф., Мулеса О.Ю. Прикладні методи комбінаторної оптимізації. − К.:«Київський університет», 2016. − 142 с. 2. Снитюк В.Є. Прогнозування. Моделі, методи, алгоритми. − К.: Маклаут, 2008. − 364 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних модулі. Заняття проводяться у вигляді лекцій, лабораторних та самостійних робіт. Завершується дисципліна – заліком. Форми оцінювання: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами написання письмових контрольних робіт, виконання лабораторних, самостійних робіт. Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал за семестр утворюється як зважена сума балів, напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі, не перевищує 80 балів за 100-бальною шкалою.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інтелектуальних технологій
Факультет інформаційних технологій