Методи тестування та оцінки надійності програмних систем

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Методи тестування та оцінки надійності програмних систем
Код дисципліни
ВП 1.1.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Забезпечувати якість на всіх стадіях життєвого циклу програмного забезпечення, у тому числі з використанням релевантних моделей та методів оцінювання, а також засобів автоматизованого тестування і верифікації програмного забезпечення. Планувати, організовувати та здійснювати тестування, верифікацію та валідацію програмного забезпечення. Вміти розробляти адаптивну складову інтелектуального користувацького інтерфейсу, розуміти принципи ефективної побудови, управління корпоративною інфраструктурою операційних систем, у т.ч. операційних систем реального часу; знати математичні основи розпізнавання образів та вміти застосовувати методи декомпозиції, нормалізації зображень та класифікації образів; знати принципи, методи та технології розробки прикладного програмного забезпечення для розподілених інформаційних систем, включаючи ERP системи; вміти розробляти та вирішувати актуальні питання безпеки інженерії програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні моделі життєвого циклу програмних систем, підходи та базові шаблони проектування програмних систем, концепції процедурного та об’єктно-орієнтованого програмування, програмні, організаційні й технологічні засоби забезпечення конкурентоздатної якості програмних систем та базові методи математичної статистики. Вміти вилучати, балансувати та документувати вимоги до програмної системи, безпечно працювати з програмним кодом у системах контролю версій, обчислювати стандартні статистичні характеристики вибірки даних (середнє, медіану, середньоквадратичне й стандартне відхилення, квартилі) та застосовувати критерії згоди для перевірки статистичних гіпотез.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна має за мету засвоєння студентами базових знань щодо основних понять в галузі тестування програмних систем та оцінки їх надійності, опанування сучасних методів статичного й динамічного тестування та задач, моделей і методів інженерії надійності, технологічних засад розгортання ресурсно-ефективних процесів тестування й забезпечення надійності програмних систем в їх життєвому циклі – для успішної діяльності в складі груп тестування, гарантування якості, вдосконалення процесу розроблення програмних продуктів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бобало Ю.Я. Математичні моделі та методи аналізу надійності радіоелектронних, електротехнічних та програмних систем / Ю.Я. Бобало та ін. – Львів, Видавництво Львівської політехніки, 2013. – 300 с. 2. Яковина В.С. Моделі, методи та засоби аналізу надійності програмних систем:монографія / Яковина В.С., Федасюк Д.В., Сенів М.М., Нитребич О.О. – Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання лабораторних робіт та модульної контрольної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – залік. Залік проводиться шляхом виставлення результуючої оцінки, що визначається як сума балів за всіма, успішно оціненими, результатами навчання. Для отримання заліку обов’язковим є виконання всіх лабораторних робіт та модульної контрольної роботию При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій