Неперервна інтеграція та розгортання ПЗ

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Неперервна інтеграція та розгортання ПЗ
Код дисципліни
ДСВ.1.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР-6. Уміння вибирати та використовувати відповідну задачі методологію створення програмного забезпечення. ПР-26. Знати процеси побудови архітектури програмної системи та архітектурні стилі; вміти застосовувати інструменти проектування архітектури системи, прототипувати та оцінювати архітектурні рішення. ПР-28. Знати архітектуру програмного забезпечення та принципи проектування, володіти технологіями та методологіями розробки та реалізації програмного забезпечення та мережними технологіями, мати практичні навички з адміністрування комп'ютерних мереж в процесі розробки, розгортання та супроводження програмного забезпечення, розуміти і застосовувати програмне забезпечення мережевого обміну, обміну з сенсорами, віддаленої та розподіленої обробки інформації в інтересах інтернету речей.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні поняття та особливості процедурного та об'єктно-орієнтованого програмування, основи створення та обробки структур даних.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна CI/CD (Continuous Integration/Continuous Deployment) зосереджена на навчанні технологій та практичних навичок розробки програмного забезпечення. У дисципліні розглядаються принципи CI/CD, їх впровадження та використання для автоматизації процесів розробки та релізу програмного забезпечення. Здобувачі отримають знання та практичні навички роботи з Git та GitHub, включаючи створення репозиторіїв, гілок та pull request'ів, а також використання GitHub Actions для автоматизації тестування та деплоювання проектів. Крім того, учасники курсу ознайомляться з фреймворком Django та розробкою веб-додатків на його основі, включаючи налаштування бази даних, роботу з шаблонами та використання Heroku для деплоювання веб-додатків в Інтернеті. По завершенню курсу учасники матимуть досвід розробки програмного забезпечення з використанням сучасних технологій та зможуть застосовувати здобуті знання для покращення процесів розробки власних проектів.
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі поділяється на два змістових модуля. Підсумковий контроль (екзамен) проводиться у формі письмової роботи – 40 балів. Обов’язковим для іспиту є виконання та захист студентом лабораторних робіт, передбачених робочою програмою навчальної дисципліни, здача модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій