Системний аналіз

Освітня програма: Кібербезпека (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Системний аналіз
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Вільно спілкуватись державною та іноземною мовами, усно і письмово для представлення і обговорення результатів досліджень та інновацій. Забезпечення бізнес\операційних процесів та питань професійної діяльності в галузі кібербезпеки. Інтегрувати фундаментальні та спеціальні знання для розв'язування складних задач кібербезпеки у мультидисинплінарних контекстах. Критично осмислювати проблеми кібербезпеки, у тому числі на міжгалузевому та міждисциплінарному рівні, зокрема на основі розуміння нових результатів інженерних і фізико-математичних наук, а також розвитку технологій створення та використання спеціалізованого програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: • основні поняття й категорії, принципи, підходи та методи системного аналізу; • основні засади функціонування та розвитку систем; • основні способи моделювання задач системного аналізу; • основи системного моделювання в галузі інформаційних технологій. Володіти навичками розуміти і застосовувати на практиці знання нормативних документів та сучасних інформаційних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках дисципліни «Системний аналіз» розглядаються забезпечення базової підготовки студентів за фахом, формування теоретичних знань та практичних навичок, необхідних для використання системного підходу, його принципів та методів у дослідженні організаційно-технічних систем, формування навичок використання інструментарію підтримки прийняття рішень, обчислювальних засобів для вирішення практичних системних задач.
Рекомендована та необхідна література
1. Варенко В. М. Системний аналіз інформаційних процесів: [навч. посіб.] / Варенко В. М., Братусь І. В., Дорошенко В. С., Смольніков Ю. Б., Юрченко В. О. – К.: Університет «Україна», 2013. – 203 с. 2. Бродський Ю.Б. Системний аналіз: [навч. посіб. для студентів екон. спец. всіх форм навчання, бакалаврів, магістрів, аспірантів та викладачів] / Ю. Б. Бродський, С. Ф. Білоконь. – Житомир: ДАЕУ, 2008. – 101 с. 3. Згуровський М. З., Панкратова Н. Д. Основи системного аналізу / М. З. Згуровський, Н. Д. Панкратова. – К. : Видавнича група BHV, 2007. – 544 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно - рейтинговою системою. Курс складається з 2 змістових модулів. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 3, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) теми 4, 5. Допуском до екзамену - є успішне виконання студентом завдань з лабораторних робіт та написання модульних контрольних робіт по 1-му та 2-му змістовним модулям (за матеріалами лекційних та лабораторних занять). Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Рекомендований мінімум для допуску до екзамену – 36 балів. Екзамен оцінюється у 40 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій