Системний аналіз
Освітня програма: Кібербезпека (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Системний аналіз
Код дисципліни
ОК 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Вільно спілкуватись державною та іноземною мовами, усно і письмово для представлення і обговорення результатів досліджень та інновацій. Забезпечення бізнес\операційних процесів та питань професійної діяльності в галузі кібербезпеки.
Інтегрувати фундаментальні та спеціальні знання для розв'язування складних задач кібербезпеки у мультидисинплінарних контекстах.
Критично осмислювати проблеми кібербезпеки, у тому числі на міжгалузевому та міждисциплінарному рівні, зокрема на основі розуміння нових результатів інженерних і фізико-математичних наук, а також розвитку технологій створення та використання спеціалізованого програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати:
• основні поняття й категорії, принципи, підходи та методи системного аналізу;
• основні засади функціонування та розвитку систем;
• основні способи моделювання задач системного аналізу;
• основи системного моделювання в галузі інформаційних технологій.
Володіти навичками розуміти і застосовувати на практиці знання нормативних документів та сучасних інформаційних технологій.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках дисципліни «Системний аналіз» розглядаються забезпечення базової підготовки студентів за фахом, формування теоретичних знань та практичних навичок, необхідних для використання системного підходу, його принципів та методів у дослідженні організаційно-технічних систем, формування навичок використання інструментарію підтримки прийняття рішень, обчислювальних засобів для вирішення практичних системних задач.
Рекомендована та необхідна література
1. Варенко В. М. Системний аналіз інформаційних процесів: [навч. посіб.] / Варенко В. М., Братусь І. В., Дорошенко В. С., Смольніков Ю. Б., Юрченко В. О. – К.: Університет «Україна», 2013. – 203 с.
2. Бродський Ю.Б. Системний аналіз: [навч. посіб. для студентів екон. спец. всіх форм навчання, бакалаврів, магістрів, аспірантів та викладачів] / Ю. Б. Бродський, С. Ф. Білоконь. – Житомир: ДАЕУ, 2008. – 101 с.
3. Згуровський М. З., Панкратова Н. Д. Основи системного аналізу / М. З. Згуровський, Н. Д. Панкратова. – К. : Видавнича група BHV, 2007. – 544 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно - рейтинговою системою. Курс складається з 2 змістових модулів. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1 - 3, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) теми 4, 5.
Допуском до екзамену - є успішне виконання студентом завдань з лабораторних робіт та написання модульних контрольних робіт по 1-му та 2-му змістовним модулям (за матеріалами лекційних та лабораторних занять).
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Рекомендований мінімум для допуску до екзамену – 36 балів. Екзамен оцінюється у 40 балів.
Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Володимир
Сергійович
Наконечний
Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій