Принципи, методи зв'язування даних у застосуваннях Semantic Web

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Принципи, методи зв'язування даних у застосуваннях Semantic Web
Код дисципліни
ОК 4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН-07. Аналізувати, оцінювати і застосовувати на системному рівні сучасні програмні та апаратні платформи для розв'язання складних задач інженерії програмного забезпечення. ПРН-08. Розробляти і модифікувати архітктуру програмного забезпечення для реалізації вимог замовника. ПРН-09. Обґрунтовано вибирати парадигми і мови програмування для розроблення програмного забезпечення; застосовувати на практиці сучасні засоби розроблення програмного забезпечення. ПРН-15. Здійснювати реінжиніринг програмного забезпечення відповідно до вимог замовника. ПРН-20. Планувати і виконувати наукові дослідження в сфері інженерії програмного забезпечення, обирати методики та інструменти, аналізувати результати, обґрунтовувати висновки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основні поняття та особливості процедурного та об'єктно-орієнтованого програмування, основи створення та обробки структур даних. 2. Вміти створювати та розгортувати застосунки. 3. Володіти елементарними навичками роботи у команді.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна "Принципи, методи зв'язування даних у застосуваннях Semantic Web" зосереджена на базових технологіях Semantic Web, включаючи принципи представлення знань, а саме: - представлення інформації через RDF-трійки; - представлення знань через онтології за допомогою OWL 2; - ефективне надсилання запитів до графів знань через SPARQL - застосування графів знань в інноваційних інформаційних системах (наприклад, системи семантичного і дослідницького пошуку).
Рекомендована та необхідна література
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі поділяється на два змістових модуля. Підсумковий контроль (екзамен) проводиться у формі письмової роботи – 40 балів. У змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-4 а у змістовий модуль 2 (ЗМ2) – теми 5-8. Обов’язковим для іспиту є виконання та захист студентом лабораторних робіт, передбачених робочою програмою навчальної дисципліни, здача модульної контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій