Хмарні технології

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Хмарні технології
Код дисципліни
ВБ 1.8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Застосовувати на практиці інструментальні програмні засоби доменного аналізу, проектування, тестування, візуалізації, вимірювань та документування програмного забезпечення; знати основи захисту виробничого персоналу і населення від аварій, катастроф, здійснювати моніторинг за відповідністю виробничих процесів вимогам систем охорони навколишнього середовища і безпеки життєдіяльності; вміти реалізовувати розподілені обчислення на основі хмарних сервісів і технологій, паралельних і розподілених обчислень при розробці та експлуатації розподілених систем паралельної обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні технології комп’ютерних мереж, вміти використовувати мови програмування для розгортання додатків.
Зміст навчальної дисципліни
Знання отримані в процесі вивчення даної дисципліни базуються на принципах використання хмарних технологій. Здійснюється забезпечення професійної освіти, що сприяє соціальній, академічній мобільності, затребуваності на ринку праці, успішній кар'єрі, співпраці в командах регіональних структур в області використання сучасних інформаційних технологій. Дисципліна повинна сформувати у студентів уміння системного адміністрування для розробки і супроводу хмарних застосунків. Завдання вивчення дисципліни полягає у формування у студентів компетенції з використання стандартів та технологій залучення та застосування розподілених комп’ютерних ресурсів. Студенти мають отримати компетентності щодо вибору архітектури та побудови приватних та гібридних систем хмарних обчислень; створення, встановлення та конфігурування спеціального програмного забезпечення для роботи у середовищі хмарних систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Буйницька О. П. Інформаційні технології та технічні засоби навчання: Навч. посіб. / О.П. Буйницька. – К.: Центр учбової літератури, 2016. – 240 с. 2. Клименко О.Ф. Інформатика та комп’ютерна техніка: Навч.-метод. посібник / О.Ф. Клименко, Н.Р. Головко, О.Д. Шарапов; за заг. ред. О.Д. Шарапова. – К.: 2020. – 325 с. 3. Юрчишин В.Я. Хмарні та Грід-технології – Навчальний посібник - Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019.- 264с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами модульного контролю, захисту та виконання лабораторних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове поточне оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів, яку може отримати студент за роботу в семестрі не перевищує 100 балів. Форма підсумкового оцінювання – іспит. Для отримання поточного балу (максимум 60) необхідно захистити лабораторні роботи (максимальна –30 балів), самостійної роботи (максимум – 12 балів), скласти модульні контролі (максимально 18 балів). Також враховується неформальна освіта (до 20 балів). Іспит оцінюється за шкалою тестування (максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій