Прикладні технології програмування в інформаційній безпеці
Освітня програма: Кібербезпека (Бакалавр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Прикладні технології програмування в інформаційній безпеці
Код дисципліни
ВБ 1.7.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Отримання знань, умінь і здатностей (компетенцій) щодо прикладних технологій програмування в інформаційній безпеці (кібербезпеці). Здатності: застосовувати знання у практичних ситуаціях; розуміти предметну область та розуміти майбутню професію; виявляти, ставити та вирішувати проблеми за професійним спрямуванням; пошуку, оброблення та аналізу інформації; розуміти закономірності розвитку предметної області, її місця у загальній системі знань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи дискретної математики та комбінаторики з урахуванням напрямку кафедри; основи теорії ймовірності та математичної статистики; основи алгоритмізації; архітектуру комп’ютерних систем; основи захисту інформації та інформаційних технологій в цілому; основні операційні системи; основи побудови інформаційних систем та мереж.
Вміти користуватись ЕОМ як користувач; поставити завдання та розкласти його на складові (включаючи формалізацію задачі методами теорії множин); описати поставлене завдання та його рішення мнемокодом; визначати основні напрямки захисту інформації та надавати прості рекомендації по їх реалізації; застосовувати елементи теорії ймовірностей та математичної статистики в простих задачах прикладного характеру.
Володіти елементарними навичками математичного моделювання, прогнозування, методами аналізу та синтезу.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни «Прикладні технології програмування в інформаційній безпеці» в сьомому семестрі розглядаються прикладні технології програмування в інформаційній безпеці (кібербезпеці). Надається короткий вступний курс з основ програмування в Python з урахуванням особливостей його використання в операційній системі Kali Linux. Розглядаються та досліджуються прикладні технології на основі Python щодо мереж та перевірки їх безпеки, можливості етичного хакингу засобами Python для Web, використанні паролів, проведення атак та інших напрямків в кібербезпеці.
Рекомендована та необхідна література
1. Mark. Lutz. Programming Python. Fourth edition. (2010), 1628 p.
2. Sanjib Sinha. (2017). Beginning Ethical Hacking with Python. http://www.apress.com/, p.255, doi: https://10.1007/978-1-4842-2541-7.
3. Steve Tale (2017). Hacking with Python. The Ultimate Beginner’s Guide. p. 94.
4. Michael Howard, David LeBlanc, and John Viega. 24 deadly sins of software security. Programming Flaws and How to Fix Them. (2010), 433 p.
5. Paul Cobbaut. Linux Fundamentals. (2015), 365 p.
6. Sean-Philip Oriano (2016) Certified Ethical Hacker Version 9. Study guide. p.198.
7. David Beazley and Brian K. Jones. Python Cookbook, Third Edition. (2013), 706 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання завдань на практичних роботах, лабораторних роботах та контрольних роботах та під час колоквіуму.
Підсумкове оцінювання: форма оцінювання – іспит; максимальна кількість балів які можуть бути отримані здобувачем - 40 балів за 100-бальною шкалою; екзамен вважається таким, що був зданий, за умови, що здобувач отримав на екзамені мінімум 24 бали (60% від максимально можливої кількості балів, які здобувач може отримати за екзамен).
Форма проведення підсумкового оцінювання: теоретичні питання у розгорнутому вигляді та у вигляді тесту (60%); практичні завдання (можуть бути представлені в вигляді тесту) (40%).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Степанович
Бучик
Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Яніна
Володимирівна
Шестак
Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій
Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій