Операційні системи

Освітня програма: Інженерія програмного забезпечення (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Операційні системи
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Аналізувати, цілеспрямовано шукати і вибирати необхідні для вирішення професійних завдань інформаційно-довідникові ресурси і знання з урахуванням сучасних досягнень науки і техніки; знати і застосовувати відповідні методи системного і об’єктно-орієнтованого аналізу для розробки програмного забезпечення; уміння вибирати та використовувати відповідну задачі методологію створення програмного забезпечення; знати та вміти використовувати методи та засоби збору, формулювання та аналізу вимог до програмного забезпечення; застосовувати на практиці інструментальні програмні засоби доменного аналізу, проектування, тестування, візуалізації, вимірювань та документування програмного забезпечення; мати навички командної розробки, погодження, оформлення і випуску всіх видів програмної документації; знати архітектури комп’ютерів мати практичні навички з адміністрування комп’ютерних мереж та операційних систем в процесі розробки, розгортання та супроводження програмного забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати внутрішню будову комп’ютера на рівні користувача, теоретичні основи організації комп’ютерних мереж. Вміти складати програми, використовувати системний підхід до аналізу складних систем та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Призначення дисципліни полягає в створенні, як теоретичної, так і практичної бази для засвоєння та розвитку практичних навиків та умінь використання сучасних операційних системи (ОС), їх функціональній архітектурі, реалізованих у них методах та стратегіях управління ресурсами комп’ютерних комплексів. Мета дисципліни - полягає у навчанні студентів теоретичним основам та практичним навичкам налагодження, супроводження та використання операційних систем. Після вивчення курсу студент повинен оволодіти таким теоретичним матеріалом: поняття і реалізація процесів, взаємодія процесів, проблеми взаємоблокувань, організація пам'яті, структура файлової системи, система вводу-виводу, безпека операційних систем.
Рекомендована та необхідна література
1. Шеховцов В.А. Операційні системи : підручник для студ. вищ. навч. закладів / В.А. Шеховцов. - Київ : Видавнича група ВНУ, 2005. - 576 с. 2. Бондаренко М.Ф. Операційні системи : навчальний посібник для студентів вищих навч. закладів, які навчаються напрямом “Комп'ютерні науки” / М.Ф. Бондаренко, О.Г. Качко. - Київ : СМІТ, 2008. - 432с. 3. Антонов В.М. Сучасні операційні системи: основні поняття (Вступ до спеціальності): монографія / В.М. Антонов, Ю.В. Антонова-Рафі ; Нац. техн. ун-т України "КПІ", Укр. акад. акмеологїї. - Київ : Аграр Медіа Груп, 2015. - 309, [3] с. : іл., табл., схеми. - Бібліогр.: с. 288.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота в семестрі поділяється на два змістових модуля. Підсумковий контроль (іспит) - 40 балів. Обов’язковим для іспиту є виконання та захист студентом лабораторних робіт, здача двох модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра програмних систем і технологій
Факультет інформаційних технологій