Фітомоніторинг та фіторемедіація

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (магістр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фітомоніторинг та фіторемедіація
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР4. Розв’язувати складні задачі в галузі біології, генерувати та оцінювати ідеї. ПР9. Планувати наукові дослідження, обирати ефективні методи дослідження та їх матеріальне забезпечення. ПР14. Дотримуватись норм академічної доброчесності під час навчання та провадження наукової діяльності, знати основні правові норми щодо захисту інтелектуальної власності. ПР16. Критично осмислювати теорії, принципи, методи з різних галузей біології для вирішення практичних задач і проблем.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні методи фітоіндикаційних та фітомоніторингових досліджень, основні джерела забруднень та території, що першочергово потребують моніторингових та фіторемедіаційних заходів, можливості використання рослин в фітоіндикації, фітомоніторингу та фіторемедіації та принципи розумного використання, збереження та відтворення рослин в природних умовах, як основи збереження генофонду біосфери, її біорізноманіття за рахунок створення заповідних територій та природоохоронних об’єктів. 3.Вміти збирати в природних умовах та фіксувати рослинний матеріал дляподальших лабораторних досліджень, оцінювати та вимірювати основні фактори, що впливають на рослини, використовувати рослини в індикаційних, моніторингових та ремедіаційних методах. 4.Володити основними фітоіндикаційними, фітомоніторинговими та фіторемедіаційними методами для розв’язання практичних завдань.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна "Фітомоніторинг та фіторемедіація" є складовою циклу підготовки фахівців освітнього рівня "Магістр" за освітньою програмою "Біологія" (спеціалізація "Біологія рослин"). Вона висвітлює наукові основи фітоіндикації, ітомоніторингу та фіторемедіації природного та антропогенно зміненого середовища. Представлені сучасні методи досліджень та напрямки природоохоронних заходів. Висвітлені глобальні екологічні проблеми біосфери та можливості фітомоніторингових досліджень та фіторемедіаційних заходів у їх розв’язанні.
Рекомендована та необхідна література
1.Ольхович, О.П. Фітоіндикація та фітомоніторинг / О.П.Ольхович, М.М.Мусієнко. –К., Фітосоціоцентр, 2005. – 60 с. 2.Дідух, Я.П. Фітоіндикація екологічних факторів /Я.П.Дідух, П.Г.Плюта. –Київ: Наук.думка, 1994. – 280 с.9 3.Волошин, І.М. Ландшафтно-екологічні основи моніторингу / І.М.Волошин. –Львів, 1998. – 250с. 4.Родючість грунтів. Моніторинг та управління. –К. Урожай, 199.– 247 с. 5.Гідроекологічна токсикометрія та біоіндикація забруднень./ за ред. Олексіва І.Т., Брагінського Л.П. –Львів: Світ, 1995. – 140 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції; самостійна робота, лабораторні роботи.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 (дистанційно): РН 1.1. – 20 балів/10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 (дистанційно): РН 1.1 – 20 балів/10 балів. 3. Підсумкова модульна контрольна робота: РН 1.1.-4.1. –30 балів/15 балів. 4. Реферат (дистанційно):: РН 2.1.-4.1 – 20 балів/10 балів. 5. Лабораторні роботи: РН 2.1 - 3.1 – 10 балів/5 - підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”