Сигнали та процеси в системах технічного захисту інформації

Освітня програма: Кібербезпека (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Сигнали та процеси в системах технічного захисту інформації
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Організовувати власну професійну діяльність, обирати оптимальні методи та способи розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем у професійній діяльності, оцінювати їхню ефективність; критично осмислювати основні теорії, принципи, методи і поняття у навчанні та професійній діяльності; застосовувати теорії та методи захисту для забезпечення безпеки елементів інформаційно-телекомунікаційних систем; виявляти небезпечні сигнали технічних засобів; вимірювати параметри небезпечних та завадових сигналів під час інструментального контролю процесів захисту інформації та визначати ефективність захисту інформації від витоку технічними каналами відповідно до вимог нормативних документів системи технічного захисту інформації;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні поняття струмів, провідності та опору, напруги, електрорушійної сили; закони Ома, Кірхгофа, Ленца; поняття енергії та потужності електромагнітного поля; поняття про резонансні явища; принципи розповсюдження електромагнітних хвиль. Вміти проводити диференціальні та інтегральні обчислювання; проводити дії з комплексними числами в алгебричній, тригонометричній та показовій формі; будувати зображення комплексних чисел у комплексній площині; будувати графікі базових функцій. Володіти елементарними навичками використання математичних методів розрахунку характеристик сигналів та процесів в системах захисту інформації; роботи із комп’ютерним обладнанням.
Зміст навчальної дисципліни
Нормативна навчальна дисципліна “Сигнали та процеси в системах технічного захисту інформації” є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “Бакалавр” та базовою для вивчення дисциплін "Електроніка та мікросхемотехніка", "Теорія інформації та кодування". Вона включає в себе основні поняття і закони електричних кіл, аналіз пасивних лінійних кіл, вивчення коливальних процесів в них, дослідження хвильових процесів у довгих лініях та частотних спектрів електричних коливань. Вивчаються елементи теорії інформації.
Рекомендована та необхідна література
1. Дружинін В.А., Толюпа С.В., Четверіков І.О. Радіотехнічні кола та сигнали. – К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2020. – 241 с. 2. Четверіков І.О., Куцик А.М. Теорiя електричних кiл в прикладах i задачах. Частина I. Лiнiйнi електричнi кола постiйного струму. : Навчально-методичний посiбник для здобувачiв радiофiзичних спецiальностей. — К. 2020. — 96 с. 3. Лабораторні роботи з курсу «Сигнали та процеси в системах захисту інформації» – кафедральне видання, 2020 р. 4. Нікітчин О.М, Левитський С.М. Сигнали і процеси в радіотехніці: навчальний посібник. К.: Логос, 2014. - 188с. 5. Основи теорії кіл, сигналів та процесів в системах технічного захисту інформації : підруч. для студ. вищ. навч. закл./ [за заг. ред. В. М. Шокала] ; Навчальний посібник з грифом МОН. Харк. нац. ун-т радіоелектрон. - Х. : НТМТ, 2011 .-542 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності здобувачів оцінюються за 100 бальною шкалою. Умовою отримання позитивної сумарної оцінки за дисципліну є одержання не менш ніж 60% від максимально можливої кількості балів. Для допуску до іспиту здобувач має набрати не менше ніж 36 балів за поточні семестрові роботи. На іспиті здобувач може максимально отримати 40 балів, але оцінка за іспит не може бути меншою за 24 бали для отримання загальної позитивної оцінки за курс. У випадку, коли здобувач на іспиті набрав менше 24 балів, отримані бали не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів отриманих під час семестру), в екзаменаційній відомості (у колонці “бали за екзамен”) ставиться “0”, а в колонку “результуюча оцінка” переноситься лише кількість балів отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій