Програмування IoT систем
Освітня програма: Програмні технології інтернет речей (Магістр)
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Програмування IoT систем
Код дисципліни
ОК.13
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Управляти процесами розробки, впровадження та експлуатації у сфері ІСТ, які є складними, непередбачуваними і потребують нових стратегічних та командних підходів.
Визначати вимоги до ІСТ на основі аналізу бізнес-процесів та аналізу потреб зацікавлених сторін, розробляти технічні завдання.
Обґрунтовувати вибір технічних та програмних рішень з урахуванням їх взаємодії та потенційного впливу на вирішення організаційних проблем, організовувати їх впровадження та використання.
Забезпечувати якісний кіберзахист ІСТ, планувати, організовувати, впроваджувати та контролювати функціонування систем захисту інформації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіння базовими навичками розроблення програмного забезпечення з графічним інтерфейсом користувача.
Розуміння концепції та основних принципів роботи інтернету речей.
Знання основ HTML та володіння базовими навичками створення веб-сторінок.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню питань, необхідних для якісної практичної реалізації програмного забезпечення для IoT-систем: основи роботи з сучасними апаратними та програмними засобами IoT-систем, програмні методи зчитування та візуалізації вхідних даних IoT-систем, особливості взаємодії систем IoT із сучасними середовищами розроблення програмного забезпечення, мовами програмування високого рівня та базами даних, створення веб-інтерфейсів для віддаленого доступу та керування системами IoT.
Рекомендована та необхідна література
1. Лисенко В. П. Інтернет речей : метод. вказівки / Лисенко В. П., Лендєл Т. І., Грищенко В. О., Удовенко О. О., Кіктєв М. О. – К. : НУБіП, 2020. – 50 с.
2. Олещенко Л. М. Програмування пристроїв інтернету речей : лабор. практикум / Л. М. Олещенко, Я. В. Хіцко. – К. : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2019. – 47 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення результату навчання визначається за результатами написання модульної контрольної роботи, виконання лабораторних робіт і складання іспиту. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх тем змістового модуля. Загалом за всі лабораторні роботи студенти можуть отримати від 27 до 45 балів. Наприкінці семестру проводиться тематична модульна контрольна робота, яка оцінюється від 9 до 15 балів. У сумі студент може отримати в семестрі від 36 до 60 балів. Завершується дисципліна іспитом, за який студент може отримати до 40 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Микола
Павлович
Костіков
Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій