Архітектура IoT екосистем

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей (Магістр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Архітектура IoT екосистем
Код дисципліни
ОК.06
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Результатами навчання є: – Знати поняття і розуміти побудову архітектур, пов’язаних з промисловим Інтернет речей – Знати існуючі моделі основних виробників розумних датчиків та механізмів їх взаємодії – Знати існуючі програмні рішення з сервісів аналізу даних – Вміти застосовувати локальні обчислювальні мережі, агрегатори та маршрутизатори для передачі даних з розумних апаратних засобів для створюваних екосистем – Вміти забезпечувати безпечну передачу даних в середині створюваної промислової мережі – Вміти налагоджувати взаємодію програмного забезпечення IoT-систем із базами даних і створювати веб-інтерфейси для віддаленого керування системами IoT. – Вироблення у студентів практичних навичок групового розв’язання проблем, пов’язаних із розробленням ІоТ екосистем – Продемонструвати розуміння особистої відповідальності за якість виконаних робіт або надані пропозиції, які можуть впливати на результати діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередніх вимог немає.
Зміст навчальної дисципліни
«Архітектура IoT екосистем» присвячена вивченню питань, необхідних для проектування та практичної реалізації програмного забезпечення екосистем. У дисципліні вивчаються питання, пов’язані з промисловим інтернетом речей, внутрішнім світом екосистем застосуванням розумних датчиків, систем зв’язку та передачі і збереження та аналізу даних. Мета дисципліни — сформувати знання, вміння, компетентності з проєктування та реалізації програмного забезпечення у відповідності до архітектурних рішень для систем інтернету речей, які забезпечують роботу екосистем та призначені для вироблення і реалізації керуючих впливів на технологічний об'єкт управління.
Рекомендована та необхідна література
– Технології інтернету речей. Навчальний посібник [Електронний ресурс]: навч. посіб. Для студ. спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології», спеціалізація «Інформаційне забезпечення робототехнічних систем» / Б. Ю. Жураковський, І.О. Зенів; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 12,5 Мбайт). – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. – 271 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Протягом семестру студенти на лекційних заняттях приймають участь у дискусіях на заздалегідь підготовлені питання на тему лекційного заняття. Здобувач освіти має виступити не менше одного, але не більше трьох разів, за що отримує від 7 мінімум до 15 балів максимум на лекційних заняттях. Лабораторні роботи організовані як поетапне виконання індивідуального проекту, що оцінюється від 20 до 30 балів після його захисту у вигляді презентації та пояснювальної записки. Під час семестру, після завершення тем змістового модуля, проводиться тематична модульна контрольна робота (МКР) із відкритими питаннями, яка оцінюється від 9 до 15 балів. В сумі за результатами написання модульної контрольної роботи та захисту проекту здобувач може отримати в семестрі від 36 до 60 балів. Завершується дисципліна іспитом. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: 40 балів (40%) (оцінювання проводиться в письмовій формі у вигляді тестів).
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій