Вступ до ІоТ

Освітня програма: Програмні технології інтернет речей

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Вступ до ІоТ
Код дисципліни
ОК.32
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Основними завданнями вивчення дисципліни є – дати студентам теоретичну та практичну підготовку в області проектування та експлуатації технічних засобів сучасної комп’ютерної техніки, а саме, технології інтернет речей. – знати принципи побудови апаратних та програмних засобів; сучасний стан та перспективи розвитку телекомунікаційних систем. – вміти на початковому рівні працювати з сучасними апаратними та програмними засобами телекомунікаційних систем та технологій. – вміти використовувати сучасні інформаційні системи та технології (виробничі, підтримки прийняття рішень, інтелектуального аналізу даних та інші), методики й техніки під час виконання функціональних завдань та обов’язків.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний аспект курсу пов’язаний з інформаційною і психологічною допомогою в усвідомленні здійсненого професійного вибору здобувачами спеціальності «Інформаційні системи та технології» та освітньої програми «Програмні технології інтернет речей. Дисципліна включає коло питань загального і ознайомчого характеру стосовно історії розвитку інформаційних технологій, окремих її напрямів, відмінностями між ними, принципами функціонування, пристроїв і систем, формами і видами інформаційних технологій та інформаційних продуктів ІоТ. Окремо проводиться ознайомлення студентів з основними програмними технологіями інтернет речей. Зокрема процеси розвитку та становлення інтернету речей у сучасному прогресивному суспільстві та технологічному світі; впровадження інтернету речей у повсякденному житті, технологічних комплексах, виробництві, медицині, освіті та інших напрямках життєдіяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Технології інтернету речей. Навчальний посібник [Електронний ресурс]: навч. посіб. для студ. спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології», спеціалізація «Інформаційне забезпечення робототехнічних систем» / Б. Ю. Жураковський, І.О. Зенів; КПІ ім. Ігоря Сікорського. – Електронні текстові дані (1 файл: 12,5 Мбайт). – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. – 271 с. 2. Berger, Lars T. and Iniewski, Krzysztof, ред. (April 2012). Smart Grid - Applicacions, Communications and Security. John Wiley and Sons. ISBN 978-1-1180-0439-5. 3. Cisco's Latest Consumer Play: The Smart Grid: Cleantech News and Analysis «. Earth2tech.com Retrieved on 2011-05-14. 4. Сэмюэл Грингард. Інтернет речей. Переклад О. А. Герасимчук - К. КСД, 2018, 176 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Поточне оцінювання проводиться у формі опитування студентів за темами попередніх лекцій та виконаною лабораторною роботою, а також проміжного тестування з курсу академії Cisco Introduction to IoT. Здобувачі виконують 8 лабораторних робіт, кожна з яких оцінюється в 7 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі тестування та виконання модульної контрольної роботи. Здобувач виконує комплексне тестування, що містить питання теоретичного та практичного рівня. Здобувач допускається до підсумкового оцінювання за умови здачі та захисту всіх передбачених планом лабораторних робіт та отримання протягом семестру не менше 48 балів. Робота вважається зданою вчасно, коли захист відбувається на наступній парі після видачі завдання, якщо викладачем не повідомлено інші терміни. Підсумкова оцінка визначається шляхом підсумовування балів семестрової роботи та підсумкової модульної контрольної роботи.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інформаційних систем та технологій
Факультет інформаційних технологій