Ймовірнісні основи в інформаційних технологіях
Освітня програма: Мережеві та інтернет технології
Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій
Назва дисципліни
Ймовірнісні основи в інформаційних технологіях
Код дисципліни
ОК 31
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
уміння продемонструвати знання та розуміння основних фактів, концепцій, правил та теорій, пов’язаних з професійною діяльністю спрямованої на створення умов для обміну інформацією на відстані, її оброблення та зберігання, в тому числі технологічні системи й технічні засоби які забезпечують надійне та якісне передавання, приймання, оброблення та зберігання різноманітних знаків, сигналів, письмового тексту, зображень, звуків оптичними, електропровідними, радіо та іншими системами, що передбачає застосування певних теорій та методів відповідної науки і характеризується комплексністю та невизначеністю умов;
вміти визначати та застосовувати у професійній діяльності методик проведення випробувань інформаційно-телекомунікаційних мереж, телекомунікаційних та радіотехнічних систем на відповідність вимогам вітчизняних та міжнародних нормативних документів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного засвоєння матеріалу студенту необхідно мати тверді знання з нормативних курсів «Вища математика в інформаційних технологіях» та «Комп’ютерна логіка та дискретна математика».
Зміст навчальної дисципліни
У курсі розглядаються такі розділи, як алгебра подій та ймовірностей, дискретні і неперервні випадкові величини та їх характеристики, закони розподілу для дискретних і неперервних випадкових величин, двовимірні випадкові величини, закон великих чисел; основні поняття математичної статистики, вибірковий метод, статистичні оцінки параметрів розподілу, статистична перевірка гіпотез.
Мета вивчення дисципліни «Імовірнісні основи в інформаційних технологіях» спрямована на засвоєння математичних ймовірнісних та статистичних методів, які дають можливість аналізувати і моделювати пристрої, процеси і явища, з якими зустрінеться студент в майбутній діяльності як спеціаліст, формування у студентів вміння застосовувати статистичні методи для обробки вхідних даних.
Дана дисципліна є базовою для вивчення основних фахових дисциплін освітньої прогарами «Мережеві та інтернет технології» таких як: «Основи інформаційної безпеки», «Теорія систем та системний аналіз», «Виявлення загроз з інформаційної безпеки», «Комп’ютерні мережі».
Рекомендована та необхідна література
– Жалдак М. І. Теорія ймовірностей і математична статистика : Підручник для студентів фізико-математичних та інформативних спеціальностей педагогічних університетів. Видання четверте, доповнене / М. І. Жалдак, Н. М. Кузьміна, Г.О. Михалін. – Київ. НПУ імені М.П. Драгоманова, 2020 - 750 с.
– Теорія ймовірностей. [Електронний ресурс]: навч. посіб. для студ. спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» / КПІ ім. Ігоря Сікорського; уклад.: О.В. Барабаш, А.П. Мусієнко, О.В. Свинчук. – Електронні текстові дані (1 файл: 3705 Кбайт). – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. – 193 с.
https://ela.kpi.ua/bitstream/123456789/42046/1/Navch_Posib_Teor_Ymovirn_BarabashO_MusienkoA_SvynchukO.pdf
– Ю.І. Буріменко, М.Я. Фомичев. «Теорія ймовірності і елементи математичної статистики: навчально-методичний посібник для студентів денної та заочної форми навчання.». – Одеса, 2005. – 90 с.
– В.І.Жлуктенко, С.І.Наконечний. Теорія ймовірностей з елементами математичної статистики.–К.: КНЕУ, 2000.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання студентом завдань з практичних, написання модульних контрольних робіт протягом семестру та складання іспиту.
Оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом. Допуском до іспиту є успішне (позитивна оцінка) виконання студентом усіх видів робіт.
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу з усіх розділів дисципліни, виконання практичних, самостійних, модульних контрольних робіт передбачених робочою навчальною програмою (60 балів (60%) – семестровий контроль і 40 балів (40%) – іспит). Максимальна кількість балів, яку може отримати студент не перевищує 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Борисівна
Дахно
Кафедра мережевих та інтернет технологій
Факультет інформаційних технологій
Факультет інформаційних технологій
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра мережевих та інтернет технологій
Факультет інформаційних технологій