Електротехніка та електроніка

Освітня програма: Мережеві та інтернет технології

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Електротехніка та електроніка
Код дисципліни
ОК 19
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Вміти використовувати сучасні методи наукового дослідження, модифікувати наявні та розробляти нові методи виходячи із завдань конкретного дослідження. Вміти застосовувати математичний апарат та алгоритми при проектуванні радіотехнічних пристрої, систем та комплексів. Знати принципи побудови і функціонування мереж зв’язку та їх математичні моделі. Вміти проектувати та проводити розрахунок мереж зв’язку. Знати принципи побудови і функціонування мереж зв’язку та їх математичні моделі. Вміти проектувати та проводити розрахунок мереж зв’язку. Знати принципи організації обміну інформацією по шинах, апаратну частину мікропроцесорних систем. Вміти застосовувати програмне середовище для розробки алгоритмів роботи мікропроцесорних систем. Знати принципи побудови і функціонування цифрових систем зв’язку та вміти проектувати цифрові системи зв’язку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого засвоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку опанувати знаннями та навичками в області дискретної математики, комп’ютерної техніки, фахових курсів. У свою чергу, знання з даної дисципліни забезпечують успішне виконання курсових і дипломних проектів. Володіти елементарними навичками: Основними завданнями вивчення дисципліни «Електротехніка та електроніка» є формування в студентів системи теоретичних знань з електротехніки та електроніки, і набуття практичних навичок з вирішення організаційно-технічних задач, пов’язаних із електротехнікою та електронікою з урахуванням передового вітчизняного і закордонного досвіду експлуатації, обслуговування і ремонту комп’ютерної техніки.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – метою навчальної дисципліни «Електротехніка та електроніка» є опанування фундаментальними поняттями, теорією та методологією сучасної теоретичної електротехніки, електроніки та мікропроцесорної техніки. Засвоєння фундаментальних знань, які є необхідною базою для подальшого вивчення різних електротехнічних дисциплін.
Рекомендована та необхідна література
1. М.П. Рибалко, В.О.Есауленко, В.І. Костенко. Теоретичні основи електротехніки. Лінійні електричні кола: Підручник. Донецьк: Новий світ, 2003 -513 с. 2. Малинівський С.М. Загальна електротехніка. Навчальний посібник. — Львів, 2001, 186 с. 3. Шегедин О.І., Маляр В.С., Теоретичні основи електротехніки. Частина 1: Навч. посібник — Львів: Магнолія Плюс, 2004. — 172 с. 4. Коруд В.І., Гамола О.Є., Малинівський С.М. Електротехніка. — Львів: Магнолія плюс. — 3-тє вид., перероб. і доп. — 2005.— 448с. 5. Будіщев М.С. Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка: Підручник. — Львів: Афіша, 2001. — 424 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами захисту виконання практичних робіт та індивідуальних завдань самостійної роботи. Семестрове оцінювання студентів здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт. Загальний бал утворюється як зважена сума балів напрацьованих студентом за різними видами робіт. Максимальна кількість балів не перевищує 100 балів. Підсумкового оцінювання – іспит. Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою. Робота семестрі поділяється на два змістових модуля. Підсумковий контроль проводиться у формі письмового іспиту – 40 балів. У модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-3, а у модуль 2 (ЗМ2) – теми 4-7. Обов’язковим для заліку є виконання та захист студентом лабораторних робіт, , здача двох модулів. Мінімальна кількість балів – 18.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра мережевих та інтернет технологій
Факультет інформаційних технологій