Основи алгоритмізації та програмування

Освітня програма: Кібербезпека (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Основи алгоритмізації та програмування
Код дисципліни
ОК 27
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
вирішувати завдання захисту програм та інформації, що обробляється в інформаційно-телекомунікаційних системах програмно-апаратними засобами та давати оцінку результативності якості прийнятих рішень; використовувати сучасне програмно-апаратне забезпечення інформаційно-комунікаційних технологій; вирішувати задачі захисту потоків даних в інформаційних, інформаційно-телекомунікаційних (автоматизованих) системах;
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Зміст навчальної дисципліни
Предметом вивчення дисципліни «Основи алгоритмізації та програмування» є теорія і практика застосування у програмуванні основних алгоритмічних структур та структур даних на базі сучасних технологій розробки програмного забезпечення, фундаментальні підходи до процедурного та об’єктно-орієнтованого програмування. Інструментальними засобами для опанування зазначеної дисципліни є мова програмування C/С++, середовище розробки Microsoft Visual Studio, колекція компіляторів GNU Compiler Collection (GCC) та допоміжні засоби інтерфейсу командного рядка сучасних Unix-подібних операційних систем. Під час вивчення дисципліни студенти здобувають такі вміння: розробляти ПЗ, обирати життєвий цикл розроблення ПЗ захищених систем, будувати алгоритми, оцінювати ефективність та складність алгоритмів, правильно використовувати синтаксис та семантику мови C/С++, працювати з базовими структурами даних, застосовувати об'єктно-орієнтований підхід до програмування.
Рекомендована та необхідна література
Основна література: 1. Основи алгоритмізації та програмування: Навч. посібник / Бандоріна Л.М., Климкович Т.О., Удачина К.О. О — Дніпро: Навчально-науковий інститут «Інститут промислових та бізнес технологій» Українського державного університету науки і технологій, 2022. -158 с. 2. Козак Л. І., Костюк І. В., Стасевич С. П. Основи програмування: навчальний посібник – Львів: «Новий Світ-2000», 2020. – 328с. 3. Технології створення програмних продуктів та інформаційних систем : навч. посібник / М. Ю. Карпенко, Н. О. Манакова, І. О. Гавриленко ; Харків. нац. ун-т міськ. госп-ва ім. О. М. Бекетова. - Харків : ХНУМГ ім. О. М. Бекетова, 2017. - 93 с. 4. Алгоритми i структура даних: Навч. посiбник / В.М.Ткачук. - IваноФранкiвськ : Видавництво Прикарпатського нацiонального унiверситету iменi Василя Стефаника, 2016.-286 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності здобувачів оцінюються за 100 бальною шкалою. Умовою отримання позитивної сумарної оцінки за дисципліну є одержання не менш ніж 60% від максимально можливої кількості балів. Для допуску до іспиту здобувач має набрати не менше ніж 36 балів за поточні семестрові роботи. На іспиті здобувач може максимально отримати 40 балів, але оцінка за іспит не може бути меншою за 24 бали для отримання загальної позитивної оцінки за курс. У випадку, коли здобувач на іспиті набрав менше 24 балів, отримані бали не додаються до семестрової оцінки (незалежно від кількості балів отриманих під час семестру), в екзаменаційній відомості (у колонці “бали за екзамен”) ставиться “0”, а в колонку “результуюча оцінка” переноситься лише кількість балів отриманих під час семестру.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра кібербезпеки та захисту інформації
Факультет інформаційних технологій