Біологічно активні полімери

Освітня програма: Хімія (Магістр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Біологічно активні полімери
Код дисципліни
ВБ.7.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії. Р4. Синтезувати хімічні сполуки із заданими властивостями, аналізувати їх і оцінювати відповідність заданим вимогам. Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними. Р10. Планувати, організовувати та здійснювати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти їх результати та робити обґрунтовані висновки. Р13. Аналізувати наукові проблеми та пропонувати їх вирішення на абстрактному рівні шляхом декомпозиції їх на складові, які можна дослідити окремо.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні поняття неорганічної хімії, органічної хімії, хімії та фізичної хімії високомолекулярних сполук на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
Зміст навчальної дисципліни
Вивчення теоретичних основ полімерів що мають власну біологічну активність; використовуються в медицині; можливості застосування полімерів як основи імплантатів, їх взаємодію з живими тканинами; вимоги до об'єктів і полімерних матеріалів, що застосовуються для їх створення, основні типи використовуваних полімерів та їх властивості.
Рекомендована та необхідна література
1. Н.В. Куцевол, А.П. Науменко, Ю.І. Кузів Нанокомпозити на основі розгалужених кополімерів для протипухлинної терапії. Київ: Четверта хвиля.- 2020, 147. ISBN 978-966-529-348-4. 2. Oleg A. Yeshchenko , Nataliya V. Kutsevol et al. Thermoresponsive Zinc TetraPhenylPorphyrin Photosensitizer/Dextran Graft Poly(N-IsoPropylAcrylAmide) Copolymer/Au Nanoparticles Hybrid Nanosystem: Potential for Photodynamic Therapy Applications. Nanomaterials. - 2022, 12(15), 2655. https://doi.org/10.3390/nano12152655 3. Anna Grebinyk, Svitlana Prylutska, Sergii Grebinyk, Stanislav Ponomarenko, Pavlo Virych, Vasyl Chumachenko, Nataliya Kutsevol. Drug delivery with a pH-sensitive star-like dextran-graft polyacrylamide copolymer. Nanoscale Adv.- 2022, Advance 4. H. Sung , J. Ferlay , R. L. Siegel , M. Laversanne , I. Soerjomataram , A. Jemal and F. Bray , Ca-Cancer J. Clin..- 2021, 71 , 209 —249
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Миколаївна Юхименко
Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра хімії високомолекулярних сполук
Хімічний факультет