Історія цивілізацій

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Історія цивілізацій
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР03. Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття рішень в сфері екології, охорони довкілля та оптимального природокористування. ПР08. Уміти проводити пошук інформації з використанням відповідних джерел для прийняття обґрунтованих рішень. ПР15. Уміти пояснювати соціальні, економічні та політичні наслідки впровадження екологічних проектів. ПР25. Зберігати та примножувати досягнення і цінності суспільства на основі розуміння місця предметної області у загальній системі знань, використовувати різні види та форми рухової активності для ведення здорового способу життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати:основні тенденції розвитку цивілізації як вищої стадії еволюції соціальної форми руху матерії; основні періоди історії цивілізацій світу, їх відмінності, визначальні події та явища; головні напрями трансформацій соціально-економічних та суспільно-політичних відносин у провідних культурно-історичних спільнотах; Вміти: визначати значення природних умов і релігійних чинників для визначення специфіки окремих цивілізацій; аналізувати процеси становлення та розвитку окремих цивілізацій від давнини до сучасності; формувати адекватні уявлення про сучасні реалії, у яких відбилися і продовжують відбиватися фактори історичні; виявляти фактори глобалізації і локалізації у сучасному бутті цивілізацій світу. 3. Володіти елементарними навичками формування самостійних висновків щодо цивілізаційних процесів на рівні планети, регіону, країни та індивіда.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна висвітлює розвиток всесвітньої історії від давнини до наших днів; досліджує виокремлення загальних тенденцій розвитку людства, розкриття специфіки їх впливу на буття людини в локальних цивілізаціях, які існували й існують на Землі; сприяє виявленню провідних факторів, що зумовлюють цивілізаційні процеси на сучасному етапі, а також їх впливи на поступ світового співтовариства, Європи та України.
Рекомендована та необхідна література
1. Бауман З. Глобалізація. Наслідки для людини і суспільства. – К, 2008. 2. Гантінгтон С. П. Протистояння цивілізацій та зміна світового порядку. – Львів, 2006. 3. Історія цивілізацій: теоретичні аспекти курсу. Методичні рекомендації для студентів денної форми навчання . – К., 1998.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: РН 1.1–2.5 – 16 / 8 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.1–2.5 – 16 / 8 балів. 3. Презентації / доповіді: РН 1.1–3.1 – 12 / 6 балів. 4. Усні відповіді / доповнення: РН 1.1–3.1 – 56 / 28 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Юріївна Горбань
Кафедра історії світового українства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра історії світового українства
Історичний факультет