Митно-тарифна політика
Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Економіка та економічна політика»
Структурний підрозділ: Економічний факультет
Назва дисципліни
Митно-тарифна політика
Код дисципліни
ВБ 1.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності.
ПРН 9. Усвідомлювати основні особливості сучасної світової та національної економіки, інституційної структури, напрямів соціальної, економічної, зовнішньо-економічної політики держави.
ПРН 13. Ідентифікувати джерела та розуміти методологію визначення і методи отримання соціально-економічних даних, збирати та аналізувати необхідну інформацію, розраховувати економічні та соціальні показники.
ПРН 21. Вміти абстрактно мислити, застосовувати аналіз та синтез для виявлення ключових характеристик економічних систем різного рівня, а також особливостей поведінки їх суб’єктів.
ПРН 22. Демонструвати гнучкість та адаптивність у нових ситуаціях, у роботі із новими об’єктами, та у невизначених умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати зміст основних економічних дисциплін
2. Вміти: мислити аналітично, застосовувати знання для вирішення практичних завдань щодо оцінювання соціально-економічних наслідків функціонування митної системи країни, визначення впливу митних інструментів на фінансову, податкову та цінову політику суб’єктів підприємництва; готувати презентації в РР
3. Володіти елементарними навичками дослідження статистичних даних, практичного досвіду митного регулювання зовнішньоекономічної діяльності
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Митно-тарифна політика” спрямована на вивчення теоретичних основ та механізму реалізації державної митної політики в умовах інтеграції країни в систему світогосподарських зв’язків. Основна увага приділяється вивченню сутності митного тарифу як основного інструменту митної політики держави та особливостей застосування різноманітних видів мита, а також інших митних податків.
Рекомендована та необхідна література
1. Гребельник О.П. Митна справа: Підручник. – 5-е вид. онов. та доп. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. — 400 с.
2. Митна справа: підруч. за ред. д-ра екон. наук, проф. М.І. Крупки. / М.І. Крупка, О.В. Грін, О.Т. Замасло та ін. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2017. - 572 с.
3. Митна політика та митна безпека України: монографія; за заг. ред. П.В.Пашка, І.Г.Бережнюка. – Хмельницький.: ПП Мельник А.А., 2013. – 338 с.
4. Науменко В. П. Митне регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні. 2-ге вид., перероб. і доп. / Науменко В. П., Пашко П. В. Київ : Знання, 2006. -394 с.
5. Основи митної справи в Україні: Підручник /За ред. П.В. Пашка. – К.: Знання, 2008. – 651 с.
6. Фінанси. Підручник / І.О. Лютий, С.Я. Боринець, З.С. Варналій та ін. За ред. д.е.н, проф І.О. Лютого. – К.: Видавництво Ліра-К, 2017. – 728 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Участь у роботі семінарів (виступи, дискусії теоретичного характеру, розв’язання ситуаційних вправ – 20 балів / 12 балів;
2. Виконання практичних вправ - 10 балів / 6 балів;
3. Тестування – 10 балів / 6 балів;
4. Модульні контрольні роботи - 20 балів / 12 балів;
5. Підготовка та захист індивідуальної самостійної роботи – 20 балів /12 балів;
6. Підсумкова контрольна робота - 20 балів / 12 балів
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни