Організація наукових досліджень на об'єктах ПЗФ

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Організація наукових досліджень на об'єктах ПЗФ
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР08. Проводити пошук інформації з використанням відповідних джерел для прийняття обґрунтованих рішень. ПР10. Застосовувати програмні засоби, ГІС технології та ресурси Інтернету для інформаційного забезпечення екологічних досліджень. ПР14 Уміти доносити результати діяльності до професійної аудиторії та широкого загалу, робити презентації та повідомлення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальних дисциплін «Загальна екологія та неоекологія», «Хімія з основами біогеохімії», «Вища математика», «Фізика», «Аналітична хімія» 2. Вміння самостійно застосовувати отримані знання для вирішення конкретних науковопрактичних задач (інтерпретувати основні нормативи якості довкілля, проводити математичні розрахунки); працювати з науковою та навчально-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками системного аналізу
Зміст навчальної дисципліни
Викладання даної дисципліни спрямовано на практичне опанування студентами основних принципів планування та проведення наукових досліджень на об’єктах природно-заповідного фонду України відповідно ст. 41-42 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», збору та обробки даних про природні процеси заповідних екосистем, їх аналізу та інтерпретації, засобів представлення результатів та їх візуалізації. Інтегральним результатом опанування даної дисципліни є здатність планувати та проводити дослідження фенологічних змін, фізико-географічних умов, рослинного і тваринного світу, режиму їх охорони та антропогенного впливу на природно-заповідну територію, формулювати та доводити математичними методами чіткі, лаконічні висновки за результатами екологічних досліджень, зрозумілі як для фахівців та нефахівців з обов’язковим використанням різних засобів оприлюднення.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про природно-заповідний фонд України» 2456-XII, Редакція від 03.07.2020. Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2456-12#Text 2. Клименко М.О., Фещенко В.П., Вознюк Н.М. Основи та методологія наукових досліджень: навч. посіб. – К.: Аграрна освіта, 2010. – 351 с. 3. Лукашов Д.В. Методичні вказівки до курсу «Експериментальні методи в екології». – 2020. – 75 с. 4. Михалевська Т.В., Ісаєнко В.М., Гроза В.А., Криворотько В.М. Основи статистичного обліку і банки інформації в екології: Навчальний посібник. – К.: НАУ, 2017. – 185 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота №1: РН 1.1–2.2 – 20 / 10 балів. 2. Модульна контрольна робота №2: РН 1.2–2.2 – 20 / 10 балів. 3. Оцінка роботи на практичних заняттях (виконання розрахункової задачі): РН 1.1–4.2 – 30 / 15 балів. 4. Оцінка самостійної роботи (захист доповіді, оформлення звіту): РН 1.2–4.2 – 30 / 15 балів. Підсумкове оцінювання у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”