Фіторесурсознавство

Освітня програма: ЕКОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фіторесурсознавство
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР03. Розуміти основні концепції, теоретичні та практичні проблеми в галузі природничих наук, що необхідні для аналізу і прийняття рішень в сфері екології, охорони довкілля та оптимального природокористування. ПР08. Уміти проводити пошук інформації з використанням відповідних джерел для прийняття обґрунтованих рішень. ПР11. Уміти прогнозувати вплив технологічних процесів та виробництв на навколишнє середовище. ПР18. Поєднувати навички самостійної та командної роботи задля отримання результату з акцентом на професійну сумлінність та відповідальність за прийняття рішень. ПР21. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу «Екологія рослин» і «Загальна екологія та охорона природи», «Екологія рослин». 2. Володіти елементарними навичками: робота з гербарним матеріалом і натурними зразками рослин, користування визначниками рослин, робота з обладнанням для польових досліджень, дотримання правил безпеки та охорони праці у лабораторії та в польових умовах (успішне проходження навчальної практики з екології рослин).
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна стосується надвидового рівня організації рослинного світу як об’єкту діяльності екологів, і покликана сформувати уявлення про організацію рослинного покриву у вигляді системи рослинних угруповань, про закономірності організації та розвитку, будови та функціонування, екологічних та системних зв’язків рослинних угруповань у складі природних комплексів, про різноманітність рослинних угруповань в Україні, а також про методи і прикладні аспекти фітоценологічних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Мінарченко В. М., Тимченко І. А., Соломаха Т. Д., Мінарченко О. М., Циганенко С. О. Науково-методичні основи обліку ресурсів лікарських рослин України. Методичний посібник. – К.: Фітосоціоцентр, 2013. – 72 с. 2. Мінарченко В.М. Ресурсознавство. Лікарські рослини. Навчальний посібник. – К.: Фітосоціоцентр, 2014. – 214 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН – 1.1.-1.2., 2.1.-2.2. (блок тем Розділу 1) – 30 балів / 15 балів. 2. Модульна контрольна робота 2 – РН – 1.1.-1.2., 2.1.-2.2., 3.1 (блок тем Розділу 2) – 30 балів / 15 балів. 3. Практичні роботи: РН – 1.1.-1.2., 2.1.-2.2., 3.1 – 24 балів / 12 бали. 4. Самостійна робота: РН – 1.1.-1.2., 2.1.-2.2., 3.1 – 16 балів / 8 балів. Підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Екології та зоології
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”