МІКРОЕКОНОМІКА

Освітня програма: Еконофізика

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
МІКРОЕКОНОМІКА
Код дисципліни
ОК 28
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Студент повинен знати та розуміти основні теоретичні концепції, моделі та категорії мікроекономіки; механізм прийняття рішень суб’єктами ринкових відносин – індивідами, домогосподарствами, підприємствами, організаціями; максимізації прибутку фірми у короткостроковому та довгостроковому періодах на різних типах ринків; основи методи економічних досліджень та розрахунків. Студент повинен вміти застосовувати основні методи мікроекономічних досліджень та розрахунків для аналізу споживчого вибору, діяльності фірми, функціонування різних типів товарних і ресурсних ринків та економіки в цілому; розв’язувати спеціальні та комплексні задачі з мікроекономіки; здійснювати самостійний пошук, обирати та критично застосовувати положення мікроекономічних теорій та концепцій для дослідження та пояснення процесів у сфері господарської діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність повної загальної середньої освіти; Знання основних загальнонаукові поняття з філософії та економічної теорії. Вміння оперувати поняттєво-категоріальним апаратом філософії та економічної теорії, аналізувати соціальні-економічні явища, робити обґрунтовані висновки та узагальнення. Володіння елементарними навичками самостійного пошуку та критичного опрацювання теоретичних та емпіричних джерел.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Мікроекономіка» є одним із розділів економічної теорії та має на меті вивчення механізму прийняття рішень суб’єктами ринкових відносин в умовах обмеженості ресурсів задля максимізації власної вигоди. Курс складається з таких розділів: основи мікроекономічного аналізу, модель поведінки споживача, попит домогосподарства, виробництво, витрати виробництва, ринок досконалої конкуренції, ринок чистої монополії, ринок монополістичної конкуренції та олігополії, попит фірми на ресурси, пропозиція праці та капіталу, ринки природних ресурсів, часткова та загальна ринкова рівновага, теорія суспільного добробуту, відмови ринку та суспільні блага.
Рекомендована та необхідна література
1. Веріан Г.Р. Мікроекономіка: проміжний рівень. Сучасний підхід / пер. з англ. С. Слухая. Київ : Лібра, 2006. 632 с. 2. Мікроекономіка: Навч. посібник / Н. М. Каменева, М. В. Косич, О. Ю. Александрова та ін. Харків: УкрДУЗТ, 2022. 305 с. 3. Мікроекономіка: Підручник / за ред. В. Д. Базилевича. Київ : Знання, 2008. 679 с. 4. Мікроекономіка: Практикум : навч. посібник / за ред. В. Базилевича. Вид. 2-ге, переробл. і допов. Київ : Знання, 2010. 490 с. 5. Слухай С.В. Довідник базових термінів та понять з мікроекономіки. Вид. 2-ге, переробл. і допов. Київ : Аграр Медіа Груп, 2015. 374 с. 6. Mankiw, N. Gregory. Principles of Economics, 9th ed. Boston, MA: Cengage Publishing, 2021 7. McConnell, Campbell L., Stanley L. Brue, and Sean Flynn. Microeconomics, 22nd ed. New York: McGraw-Hill/Irwin. 2020
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання 60 балів максимум / 36 балів мінімум: - підсумкове оцінювання у формі іспиту: максимальна оцінка – 40 балів, рубіжна оцінка – 24 бали. Іспит проходить у письмовій формі, складається з теоретичних питань, визначення ключових категорій, тестів, розрахункового завдання. Для отримання загальної позитивної оцінки з дисципліни оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру та результати складання іспиту.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічної теорії, макро- і мікроекономіки
Економічний факультет