Системи управління базами даних

Освітня програма: Економічна аналітика та статистика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Системи управління базами даних
Код дисципліни
ВБ
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН11. Застосовувати набуті теоретичні знання для розв’язання практичних завдань та інтерпретувати отримані результати ПРН13. Вміти працювати як самостійно, так і в команді ПРН18. Виконувати міждисциплінарний аналіз соціально-економічних явищ і процесів з однієї або кількох професійних сфер ПРН20. Використовувати інформаційні та комунікаційні технології для вирішення соціально-економічних завдань, підготовки та подання аналітичних звітів ПРН24. Набути навички самостійної роботи, виявляти ініціативу та підприємливість, бути критичним і самокритичним
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати: сутності поняття інформаційної бази в системах аналітичної обробки інформації, поняття архітектури системи управління базами даних, знання реляційних системи, реляційні моделі даних. відношення, атрибути, домени, функціональні зв’язки, нормальні форми схем відношень, правила написання виразів. 2. Володіти навичками організації та особливостям проведення аналітичної роботи, формами представлення консолідованої інформації, проведення інформаційно-аналітичної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни основна увага приділяється теоретичним засадам, та практичним навичкам роботи з базами даних, методології застосування різних систем управління базами даних, та сучасним практичним інструментам по роботів із ними. В рамках дисципліни вивчають основні аспекти організації баз даних, різні види та типи баз даних, а також проектування баз даних та керування ними, вивчається робота з файл-серверними та клієнт-серверними системами керування БД і удосконалюється знання мови створення SQL запитів до баз даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка- К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2018. – 112 с. 2. Методичні вказівки до проведення практичних та лабораторних робіт з дисципліни «Системи управління базами даних» для студентів бакалаврської освітньої програми « Економічна аналітика та статистика » - К.: КНУ імені Тараса Шевченка, 2021р. – 50 с. 3. Хлевний А.О., Хлевна Ю.Л. Застосування системи управління інформацією підприємств та проектів PrimaDoc для автоматизації процесів підготовки та реалізації закупівель у вищих навчальних закладах. Управління проектами та розвиток виробництва: Зб. наук. пр. – Луганськ: вид-во СНУ ім. В. Даля (м. Сєвєродонецьк), 2017. №4 (64). С. 49-58.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета навчальної дисципліни полягає у навчанні роботи із різними системами управління базами даних, формуванні знань про основні типи та особливості систем управління базами даних й можливості їх використання для ефективної обробки і маніпулювання даними
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: (макс. 100 балів / мінім. 60 балів) 1. Усне опитування, дискусія – 10 балів / 6 балів; 2. Захист лабораторних робіт – 60 балів / 36 балів; 3. Самостійна робота – 10 балів / 6 балів; 4. Підсумкова контрольна робота – 20 балів / 12 балів.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни