Основи гідрогеології, інженерної та екологічної геології
Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Основи гідрогеології, інженерної та екологічної геології
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
- Застосовувати концептуальні знання природничих і соціальноекономічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою.
- Застосовувати моделі, методи і дані фізики, екології, математики, геології, гідрогеології при вивченні природних і суспільних процесів формування і розвитку земельних ресурсів та нерухомості як об’єктів оцінювання.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
відсутні
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу студенти отримують базові знання про підземні води та їх класифікацію, гідрогеологічну стратифікацію, типи підземних вод, а також екологічний вплив (природний і антропогенний) на підземні води і навпаки. Також, студенти будуть ознайомлені з основними уявленнями про геологічне середовище як основу або середовище розміщення інженерних споруд; взаємодію геологічного середовища та інженерно споруди; з основними факторами формування інженерно-геологічних умов територій, основними засадами екологічної геології.
Рекомендована та необхідна література
1. Гошовський С.В., Рудько Г.І., Преснер Б.М. Екологічна безпека техногенних систем у зв’язку з катастрофічним розвитком геологічних процесів. – Львів - Київ, 2002.
2. Мандрик Б.М., Чомко Д.Ф., Чомко Ф.В. Гідрогеологія. – Київ.: ВПЦ Київський університет. 2005.
3. Дубей Н.В. Гідрогеологія та інженерна геологія:підручник /Н. В. Дубей. – Івано-Франківськ: ІФНТУНГ Факел, 2008. – 244 с.
4. Костюченко М.М., Шабатин В.С. Гідрогеологія та інженерна геологія. –К.: ВПЦ «Київський університет», 2005.
5. Ваганов І.І., Маєвська І.В., Попович М.М. Інженерна геологія та охорона навколишнього середовища: Навч. посіб. – Вінниця: ВНТУ, 2013.–267 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
контроль передбачає проведення 7 лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань) та 2 письмових контрольних робіт у 3-му семестрі та проведення 6 лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань) і 2 письмових контрольних робіт у 4-му семестрі. Оцінювання в 3-му семестрі передбачає проведення проміжного контролю, який розраховується як сума (проста або зважена) балів за систематичну роботу впродовж семестру. Окремої форми контролю наприкінці 3-го семестру не передбачено. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту у 4-му семестрі.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни