ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ СТУДІЙ
Освітня програма: Еконофізика
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ СТУДІЙ
Код дисципліни
ОК 01
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Студент повинен знати витоки та основні етапи історичної еволюції університетської освіти у світі та в Україні, історію розвитку освіти в Київському університеті, на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, зміст Болонського процесу, напрямів інтеграції у нього української університетської освіти.
Студент повинен вміти творчо-критичне засвоювати визначальні віхи історичного розвитку університетської освіти в світі та в Україні, застосовувати теоретичний, аналітичний, методичний інструментарій для адаптації у навчальному процесі, організації самостійної та наукової роботи, участі у громадському житті в університеті, самостійно обрати методи та прийоми аналізу досліджуваної теми,
Студент повинен бути здатним до профорієнтації, соціальної адаптації, формуванняї культури та етики академічної доброчесності, формуванти судження на основі врахування соціально-економічних та етичних аспектів, та на їх основі прийняття відповідних рішень в професійній діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати зміст основних етапів світової історії та історії України, основні засади функціонування системи освіти в Україні.
2. Володіти навичками аналітичного мислення, здатністю до узагальнень, порівняльного аналізу, публічних виступів, англійською мовою.
3. Вміти аналізувати явища та процеси, готувати презентації.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриття історії становлення і розвитку університетської освіти та традицій у світі та в Україні у контексті розвитку цивілізаційного освітнього простору; основних етапів розвитку економічної освіти та науки в КНУ імені Тараса Шевченка в контексті його історії та сьогодення, історії факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем; сучасних тенденцій розвитку університетської освіти в Україні та світі, змісту Болонського процесу; інституційно-організаційних засад освіти у вищій школі, ознайомлення студентів із етичними принципами і нормами університетської спільноти, моральними стандартами, етичним кодексом університетської спільноти у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, правилами дотримання академічної доброчесності у вищій освіті; організацією освітнього процесу, самостійної та наукової роботи студентства в університеті.
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 року. URL: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1556-18.
2. Статут Київського національного університету імені Тараса Шевченка. 19.06.2016 року. URL: http://www.prof.univ.kiev.ua/prof/2011-06-14-16-17-19/2011-06-24-09-20-58/75-2013-01-16-01-00-41.html
3. Етичний кодекс університетської спільноти, ухвалений на конференції трудового колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка Протокол №2 від 27.12.2017 р. URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf
4. Положення про Постійну комісію Вченої ради з питань етики Київського національного університету імені Тараса Шевченка URL: http://senate.univ.kiev.ua/?p=1073
5. Положенням про систему виявлення та запобігання академічному плагіату у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка URL: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/Detection-and-prevention-of-academic-plagiarism-in-University.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота, тестування, контрольні роботи,підготовка рефератів, презентацій, написання есе, модульніа контрольні роботиа.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів:
- семестрове оцінювання 80 балів максимум / 48 балів мінімум.
- підсумкове оцінювання у формі підсумкової контрольної роботи: максимальна оцінка 20 балів, мінімальна оцінка – 12 балів (60% від 20 балів).
З навчальної дисципліни передбачено проведення письмової підсумкової комплексної контрольної роботи (ПККР), яка виконується на одному з останніх занять, відве¬дених на вивчення дисципліни. Оцінка за комплексну контрольну роботу (не більше 20 балів) додається до оцінок за змістові модулі і заноситься у залікову відомість.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Сергій
Валерійович
Набока
Кафедра історії світового українства
Історичний факультет
Історичний факультет
Олексій
Юрійович
Нечипорук
Кафедра квантової радіофізики та наноелектроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра історії світового українства
Історичний факультет
Кафедра квантової радіофізики та наноелектроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем