Виробнича практика

Освітня програма: Нейропсихологія

Структурний підрозділ: Факультет психології

Назва дисципліни
Виробнича практика
Код дисципліни
ОНД. 09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
9
Результати навчання
ПР2. Вміти організовувати та проводити психологічне досідження із застосуванням валідних та надійних методів. ПР3. Узагальнювати емпіричні дані та формулювати емпіричні висновки. ПР7. Доступно та аргументовано представляти результати досліджень у писемній та усній формі, братии участь у фахових дискусіях. ПР10. Узагальнювати результати власних наукових досліджень у формі наукових звітів різних форм (тез, статей, доповідей, презентацій).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати структуру психіки, фактори та основні механізми формування особистості, емпіричні методи дослідження та методи математико-статистичної обробки даних. 2. Вміти проводити організацію та реалізацію емпіричного (експериментального) дослідження психологічних явищ, виконувати практичні професійні обов’язки на посаді, робочому місці, які запропоновані для практики базою практики. 3. Володіти професійними уміннями та навичками приймати самостійні рішення на певних ділянках роботи (або конкретних питань) в реальних виробничих умовах шляхом виконання функцій і завдань у галузі психології.
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича практика спрямована на оволодіння студентами сучасними способами організації праці психолога, змістом діяльності практичного психолога, формування професійних компетентностей під час роботи в конкретних організаціях, установах та на підприємствах. Практика проводиться перед виконанням кваліфікаційної роботи і є підсумковою ланкою практичної підготовки студентів. Під час цієї практики поглиблюються та закріплюються теоретичні знання із фахових дисциплін, завершується формування бази фактичного матеріалу для виконання кваліфікаційної роботи.
Рекомендована та необхідна література
1. Галян І.М. Психодіагностика: навч. посіб. Київ, 2009. 464 с. 2. Дуткевич Т.В., Савицька О.В. Практична психологія: вступ до спеціальності. Київ, 2010. 256 с. 3. Ковальчук В.В., Моїсєєв Л.М. Основи наукових досліджень: навч. посіб. Київ, 2008. 240 с. 4. Мостова К.К. Соціально-психологічні аспекти підготовки студентів ВНЗ до практики. Київ, 2008. 62 с. 5. Основи соціальної психології: підручник для закладів вищої освіти / П.П. Горностай; за ред. М.М. Слюсаревського. Київ, 2018. 580 с. 6. Поліщук С. Психологічні практики в системі підготовки практичних психологів: навч.-метод. посіб. Київ, 2018. 134 с. 7. Психологу для роботи. Діагностичні методики: збірник тестів / уклад.: М.В. Лемак, В.Ю. Петрище. Ужгород, 2011. 616 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
самонавчання, консультації з викладачами, самостійна робота на основі програмних завдань
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання під час навчального процесу: поточна оцінка складається з балів за письмовий звіт (до 20 балів від керівника практики від кафедри начального закладу) та оцінки від керівника практики (до 20 балів), від Бази практики (до 20 балів). Підсумкове оцінювання проводиться у формі диференційованого заліку та передбачає захист практики на кафедрі (до 40 балів). Умови допуску до захисту практики: студент не допускається до заліку, якщо під час практики набрав менше ніж 40 балів. Шкала відповідності оцінок: 90-100 – відмінно; 75-89 – добре; 60-74 – задовільно; 0-59 – незадовільно.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра експериментальної та прикладної психології
Факультет психології