Пошуки та розвідка родовищ нафти і газу
Освітня програма: Геологія (1 рівень)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Пошуки та розвідка родовищ нафти і газу
Код дисципліни
ВК12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
- Світові тенденції у розвитку методів пошуків і розвідки вуглеводнів - Геологічні, геохімічні та геофізичні методи пошуків та розвідки нафти і газу - Принципи та умови застосування сейсморозвідки як основного геофізичного методу пошуків нафтогазоносних структур - Етапи і стадії геологорозвідувальних робіт на нафту і газ - Особливості буріння на нафту і газ - Геофізичні дослідження свердловин - Системи розміщення пошукових і розвідувальних свердловин - Технології пошуків і розвідки родовищ нафти і газу у межах акваторій - Основні напрямки пошуків нетрадиційних джерел вуглеводневої сировини - Класифікації ресурсів і запасів вуглеводнів та їх підрахунок - Оцінка ризиків та економічної ефективності геологорозвідувальних робіт (ГРР) на нафту і газ. - Заходи щодо охорони довкілля при пошуках і розвідці нафти і газу - Аналізувати геологічну будову територій, оцінювати перспективи їх нафтогазоносності - Обґрунтовувати напрями пошуково-розвідувальних робіт на нафту і газ
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основ структурної та історичної геології, літології, геофізики та геології нафти і газу.
Зміст навчальної дисципліни
Послідовне викладення питань щодо етапів і стадій геологорозвідувальних робіт на нафту і газ. Підкреслено специфічні особливості розміщення вуглеводнів в надрах, що обумовлює вибір методів їх пошуків та розвідки, найефективнішими з яких є сейсморозвідка, глибоке буріння та геофізичне дослідження свердловин. Описано регіональний та пошуковий етапи пошуків, що завершуються відкриттям родовища. Охарактеризовано розвідувальний етап, який передбачає підрахунок запасів вуглеводнів та їх геолого-економічну оцінку (ГЕО). Подальша підготовка родовища до дослідно-промислової або промислової розробки супроводжується обов’язковою оцінкою впливу процесу видобутку вуглеводнів на довкілля (ОВД)
Рекомендована та необхідна література
1. Крупський Ю.З. Геологія та екологія видобутку нафти і газу : навч. посібн. - Львів : Видавничий центр ЛНУ імені Івана Франка, 2010. - 212 с. 2. Прогнозування, пошуки та розвідка нафтових і газових родовищ / Б.Й. Маєвський, О.Є. Лозинський, В.В. Гладун, П.М. Чепіль. - К.: Наук. думка, 2004. - 446 c. 3. Суярко В.Г. Прогнозування, пошук та розвідка родовищ вуглеводнів: Підручник. – Харків: Фоліо, 2015. – 296 с. 4. Gluyas J. & Swarbrick R. Petroleum geoscience. Blackwell Publishing company, 2004. – 349 p.
5. Offshore Book Oil & Gas, Ed. M. Holmager. – 3rd edition. – Esbjerg : Offshoreenergy.dk, 2014. – 107 p. 6. Petroleum Exploration - Oil&Gas Portal.
http://www.oil-gasportal.com/upstream/petroleum-exploration/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання самостійних практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни