Основи мікроекономіки

Освітня програма: Міжнародний бізнес, комерція та фінанси

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Основи мікроекономіки
Код дисципліни
ОК 04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знання природи мікроекономіки, її місця в економічній науці; поведінки покупця; поведінки фірми; як застосовувати економічні принципи до низки питань політики. Аналіз різних типів ринкових структур (монополія, олігополія, конкурентний ринок). Навички використання діаграм попиту та пропозиції для аналізу впливу загальних змін попиту та пропозиції на ціну та кількість; розуміти рішення споживача щодо пропозиції праці; аналізувати поведінку фірм на ринку досконалої конкуренції в короткостроковому та довгостроковому періодах; аналізувати поведінку фірм в умовах монополії чи олігополії та розрахувати результуючу зміну надлишку виробника чи споживача. Спілкування під час підготовки презентацій. Автономія та відповідальність під час оцінки стану, виявлення умов та визначення перспектив економічного розвитку, зокрема в міжнародному середовищі
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знання загального матеріалу, передбаченого програмами середньої освіти, у тому числі необхідного для вступу до внз. 2) Поінформованість щодо основних понять та проблем в господарській та підприємницькій діяльності, комерційних операцій. 3) Навички роботи з інтернетом, інформацією та пошуком даних. 4) Володіння англійською мовою.
Зміст навчальної дисципліни
Частина І. 1. Природа і метод економіки 2. Розширення аналізу попиту та пропозиції 3. Поведінка споживача та максимізація корисності 4. Витрати на виробництво 5. Кейнсіанська модель макроекономічної рівноваги 6. Чиста конкуренція 7. Чиста монополія 8. Недосконала конкуренція – монополістична конкуренція та олігополія Частина ІІ. 9. Попит на ресурси 10. Визначення заробітної плати 11. Уряд і провал ринку 12. Теорія громадського вибору та економіка оподаткування
Рекомендована та необхідна література
1. Krugman P., Robin Wells Microeconomics. New York: Worth Publishers, Macmillan Learning, 2018. 2. Mankiw, N. Gregory. Principles of Microeconomics. Toronto: Nelson Thomson Learning, 2017. 3. Pindyck R., Daniel L Rubinfeld Microeconomics. NY, Pearson, 2018. 4. Campbell R. McConnell, Stanley L. Brue, and Sean Masaki Flynn. Economics: Principles, Problems, and Policies. Boston: McGraw-Hill Irwin, 2009.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція (пауерпойнт презентація), семінар, самостійне опрацювання
Методи та критерії оцінювання
1. Робота на семінарах – виступи, доповнення, дебати, дискусії, короткі тести, розв’язування типових задач, презентації, вирішення кейсів – до 60 балів. 2. Проміжний іспит (комплексний тест) – до 20 балів. 3. Залік – до 20 балів.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни