Вступ до університетських студій

Освітня програма: Економічна аналітика та статистика

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
1.1.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН2. Демонструвати розуміння принципів економічної науки, особливостей функціонування економічних систем ПРН4. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців і нефахівців у сфері економічної діяльності. ПРН13. Вміти працювати як самостійно, так і в команді ПРН15. Розуміти та планувати можливості особистого професійного розвитку та здійснювати його ПРН18. Виконувати міждисциплінарний аналіз соціально-економічних явищ і процесів з однієї або кількох професійних сфер
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Дисципліна ґрунтується на профорієнтаційних знаннях абітурієнтів про сутність і задачі університетської освіти загалом та у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зокрема, про характер майбутньої професії, сферу її застосування, практичні завдання, які має виконувати фахівець обраної спеціалізації.
Зміст навчальної дисципліни
Програма навчальної дисципліни складається з двох змістових модулів: модуль 1 «Екскурс історії університетської освіти. Історія Київського університету та факультету», в якому висвітлюються передумови, етапи розвитку класичної університетської освіти, еволюція освітнього процесу в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, наукові здобутки та спадщина фундаторів національної економічної науки; модуль 2 «Статистика, як суспільна наука та практична діяльність: сутність, витоки, становлення», де розглядаються особливості професії статистика, його фахові компетентнтості, сфера діяльності і напрями застосування знань і практичних навичок; висвітлюються етапи розвитку статистики як науки, науково-практичні здобутки представників різних статистичних шкіл, а також сучасні задачі, що покладено на державну і недержавну статистику, організацію міжнародної та національної статистики.
Рекомендована та необхідна література
1. Вернадський І. Витоки. Творча спадщина у контексті економічної думки в Україні / за ред.В.Д. Базилевича. – К.: Знання, 2009. – 862 [ 2] с. – (Славетні постаті). 2. Єріна А.М., Пальян З.О. Статистика: підручник /А.М.Єріна, З.О.Пальян. – К: КНЕУ, 2010. – 351 с. 3. Ковтун Н.В. Теорія статистики: підручник / Н.В.Ковтун. – К .:Знання, 2012. – 399 с. 4. Кушнір Н.Б., Кузнєцова Т. В., Красовська Ю. В. Статистика: Навч. посіб./Н.Б. Кушнір, Т.В.Кузнєцова та ін. – К.: Центр навчальної літератури, 2019. – 208 с. 5. Мармоза А.Т. Теорія статистики: підручник /А.Т. Мармоза – 2-ге М28 вид. перероб. та доп. – К.: Центр учбової літератури, 2013. – 592. с. 6. Слуцький Є.Є. Визнання. Творча спадщина з погляду сучасності: монографія / За ред. В.Д.Базилевича. – К.: Знання, 2007. – 292с .
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Мета дисципліни – ознайомлення студентів з історією університетської освіти, особливостями розвитку класичної національної та зарубіжної вищої освіти, формування у студентів теоретичних знань щодо походження статистики як практичної діяльності і як науки, еволюції її розвитку, місця статистики в системі суспільних наук і її ролі в інформаційному забезпеченні та управлінні соціально-економічними процесами.
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: (макс. 100 балів / мінім. 60 балів) 1. Участь у роботі на лекційних заняттях (дискусійне обговорення теоретичних питань) – 15 балів / 9 балів 2. Виконання комплексного завдання і реферату – по 30 балів кожна/ 18 балів. - підсумкове оцінювання Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше ніж 45 балів.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра статистики, інформаційно-аналітичних систем і демографії
Економічний факультет