Гематологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Гематологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. ПР02. Виявляти можливість спілкування іноземною мовою в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією. ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР04. Розуміти основні терміни, концепції, принципи, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування навчальних дисциплін «Цитологія», «Гістологія», «Біологія індивідуального розвитку», «Молекулярна біологія», «Біохімія», «Генетика». «Фізіологія людини та тварин», «Імунологія». 2.Вміння самостійно застосовувати знання з цитології, гістології, молекулярної біології, біохімії, генетики та ін. дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3.Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Гематологія» є складовою циклу професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за освітньою програмою «Біологія» (спеціалізація «Цитологія та гістологія»). Дисципліна висвітлює основні процеси цитології та біохімії крові. Важливе місце відводиться основним уявленням про: гемопоез і проблему штучної крові; структурні особливості гемоглобіну; реакції в крові за участю біоорганічних молекул; плазму та сироватку крові; судинно-тромбоцитарний (мікроциркуляторний) гемостаз; коагуляційний гемостаз; антизгортальну і фібринолітичну системи; взаємозалежність систем згортання крові, антизгортання і фібринолізу; ренін-ангіотензинову систему; гідродинаміку і регуляцію кровообігу; патологічні стани крові. Дисципліна показує можливості застосування знань про властивості крові та її складових для вирішення практичних проблем біології та медицини.
Рекомендована та необхідна література
1. Білько Н. М.. Методи експериментальної гематології: - К.: ВД КМ академія, 2006.- 66с. 2. Білько, Д. І. Методи культури клітин і тканин у біології, біотехнології та. / Д. І. Білько. – Київ : НаУКМА, 2017. – 88 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 2.5 (блок Розділу 1) – 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1 – 2.5 (блок Розділу 2) – 30 балів/ 15 балів 3. Підготовка презентації / доповіді РН 3.1 – 16 балів / 8 балів 4. Усні відповіді / доповнення РН 1.1. – 3.1. –24 балів/ 12 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська