Фізіологія кризових станів організму

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Фізіологія кризових станів організму
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Демонструвати спілкування в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією, ведення професійної наукової дискусії, письмово відображувати та презентувати результати своїх досліджень українською мовою. біології. ПР02. Виявляти можливість спілкування іноземною мовою в діалоговому режимі з колегами та цільовою аудиторією. ПР03. Використовувати теорії і закони математики, фізики, хімії та інших наук для вирішення завдань сучасної біології. ПР05. Використовувати знання і демонструвати дотримання положень біологічної етики, біологічної безпеки і біологічного захисту. ПР07. Демонструвати знання про структурну організацію біологічних систем на молекулярному рівні організації. ПР08. Демонструвати знання фундаментальних біологічних процесів, будови та функцій живих організмів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Успішне опанування курсів – «фізіологія людини і тварин», «анатомія та фізіологія людини і тварин», «біохімія», «цитологія». 2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, біохімії, фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти навичками конспектування, систематизації та засвоєння інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна “Фізіологія кризових станів організму людини” має особливе значення для засвоєння знань і вмінь що до закономірностей змін функціонування органів і систем при дії патогенних факторів та механізмах розвитку кризових станів організму. У цій дисципліні функціональні системи розглядаються і як самостійні елементи організму, і як його складові. Фізіологічні процеси, які висвітлюються в межах навчальної дисципліни, вивчаються на молекулярному, клітинному, тканинному, органному рівні та рівні систем. Методи досліджень можуть застосовуватись як у дослідженнях суміжних, так і міждисциплінарних наук. Важливою частиною дисципліни є розгляд конкретних способів та прийомів надання першої долікарської невідкладної допомоги при різних кризових станах організму.
Рекомендована та необхідна література
1. Патофізіологія : підручник / М. Н. Зайко, Ю. В. Биць, В. Ф. Мислицький [та ін.] ; за ред. : М. Н. Зайка, Ю. В. Биця, М. В. Кришталя. – 4-те вид., перероблене і доповнене. – К. : Медицина, 2014. – 751 с. 2. Фармакологія та клінічна фармакологія. Ч. 1. Побічна дія лікарських засобів та фармакологічний нагляд за безпекою застосування ліків в Україні / Чекман І.С., Вікторов О.П., Мазур І.А., Белєнічев І.Ф. та ін.- Запоріжжя; Київ, 2007.- 77 с. 3. Handbook of Critical Care / Red. R.R.Kirby e.a. - Philadelphia-New York: Lippincott-Raven, 2003. (Пер. на рус. - М.: Геотар-мед, 2004. - 64 с.) 4. Pathophysiology of Disease: An Introduction to Clinical Medicine, 8e / New York, N.Y. : McGraw-Hill Education LLC., ©2019. p. 832
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1– РН 1.1; 1.2, 1.3– 40 балів/20 балів 2. Модульна контрольна робота 2– РН 1.4- 1.6; 2.1, – 40 балів/20 балів 4. Реферат РН 3.1 –20 балів/ 10 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”