Банкрутство в Україні та ЄС

Освітня програма: Право. Бакалавр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Банкрутство в Україні та ЄС
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: нормативно-правові акти України, норми яких регламентують відносини банкрутства, право банкрутства, неспроможності, конкурсу провідних країн -членів ЄС, загальноєвропейське право неспроможності (банкрутства), міжнародно-правові акти про транскордонну неспроможність, шляхи створення інституційного механізму адаптації законодавства України до законодавства ЄС. Аналізувати, критично осмислювати положення національного законодавства про банкрутство та основні положення законодавчих актів про банкрутство, неспроможність, конкурс провідних країн європейського простору, загальноєвропейське право неспроможності (банкрутства), міжнародно-правові зібрання правил у сфері розгляду справ про транскордонну неспроможність та вирішувати питання, що пов’язані з проблемами унормування відносин банкрутства національним законодавством використовуючи позитивний досвід правового регулювання відносин, пов’язаних з неплатоспроможністю боржника у провідних країнах ЄС.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основні положення Кодексу України з процедур банкрутства, законодавства про банкрутство зарубіжних провідних країн - членів ЄС, юридичну літературу, основні понять та спеціальну термінологію, навички роботи з ними. Вміти: користуватися інформаційними та аналітичними ресурсами мережі Інтернет; виконувати завдання для самостійної роботи, вирішувати задачі; застосувати в майбутній професійній діяльності норм законодавства України та загальноєвропейського законодавства, інших міжнародно-правових актів в сфері регламентації відносин банкрутства, вміти віднаходити проблеми правового регулювання, шляхи їх вирішення. Володіти достатніми та необхідними знаннями та навичками; надавати правову характеристику відповідним правовим явищам та юридичним конструкціям, пов’язаним з банкрутством.
Зміст навчальної дисципліни
У рамках навчальної дисципліни «Банкрутство в Україні та ЄС» вивчаються: особливості іманентні банкрутству як правовому явищу європейської правової культури, його генезис, загальна характеристика національного права банкрутства та права банкрутства, неспроможності, конкурсу провідних країн ЄС, загальноєвропейське право неспроможності (банкрутства); правова природа відносин банкрутства, неспроможності, конкурсу їх суб’єкти та учасники; характерні особливості традиційних процедур та заходів, що застосовуються до конкурентоспроможних суб’єктів, особливості судового провадження у справах про банкрутство, неспроможність, конкурсного процесу. Курс навчальної дисципліни передбачає набуття студентами знань щодо основних форм погодженого правового розвитку у сфері правової регламентації відносин банкрутства
Рекомендована та необхідна література
Бірюков О.М. Конкурсне право. Київ. Алерта, 2020. 202 с. Джунь В.В. Інститут неспроможності: світовій досвід розвитку і особливості становлення в Україні : монографія. Київ: Юридическая практика. 2006. 383 с. Збірка наукових статей та судової практики Верховного Суду щодо застосування Кодексу України з процедур банкрутства. Київ. Алерта, 2021. 316 с. Поляков Р.Б. Порівняльно-правові аспекти регулювання процедури банкрутства в Німеччині та Україні: монографія. Київ. Право України. 2021. 240 с. Радзивілюк В.В Правове регулювання банкрутства // Господарське право (Загальна частина) : підручник. За ред. В.С. Щербини, В.В. Рєзнікової. Київ. Ліра-К. 2021. с. 396-446. Радзивілюк В.В. Правове регулювання банкрутства юридичних осіб в Україні: навч. посіб . Київ. Ліра-К. 2020. 168 с. Радзивілюк В.В. Запобігання банкрутству (неспроможності): господарсько-правовий аспект: монографія. Ніжин: ТОВ «Видавництво «Аспект-Поліграф». 2013. 532 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються. Наприкінці семестру пропущені заняття не відпрацьовуються. За невідпрацьовані заняття бали не нараховуються.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічного права та економічного судочинства
Навчально-науковий інститут права