Угоди в корпоративних правовідносинах
Освітня програма: Право. Магістр. Денна.
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права
Назва дисципліни
Угоди в корпоративних правовідносинах
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей як: знання правових норм і доктрини з проблематики укладення та виконання угод в корпоративних правовідносинах та інших видів договорів, що укладаються в господарських товариствах; вміння розв’язувати задачі у сфері правотворчості і правозастосування; вміння застосовувати норми матеріального і процесуального права при вирішенні конкретних практичних ситуацій, що виникають у процесі укладення та виконання договорів; виявляти та аналізувати правові проблеми та формулювати правові висновки з тематики спецкурсу; консультування з правових питань; навички підготовки проектів договорів та процесуальних документів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знає положення нормативно-правових актів, що визначають особливості правового статусу господарських товариств. Вміє закріплювати отримані на лекціях знання шляхом опрацювання відповідних нормативно-правових актів та джерел спеціальної літератури з тем спецкурсу; самостійно виявляє проблеми наукового та практичного характеру; вирішує казуси. Володіє елементарними навичками з підготовки проектів договорів між суб’єктами господарювання загалом, а також позовів, спрямованих на захист прав та інтересів учасників відносин, що виникають при укладенні та виконанні договорів в господарських товариствах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з особливостями договорів, що виникають у корпоративних правовідносинах, а також інших договорів, що укладаються в господарських товариствах, які мають специфіку щодо їх укладення та виконання. Розвиваються вміння студента самостійно знаходити теоретичні проблеми, що виникають у процесі укладення та виконання таких договорів, а також ефективно використовувати судову практику з цієї сфери при вирішенні теоретичних та практичних проблем.
Рекомендована та необхідна література
Корпоративне право: навчальний посібник. за заг. ред. О. В. Гарагонича, С. М. Грудницької, Л. М. Дорошенко. – 2-е вид., випр. І доп. – К.: видавничий дім «Артек», 2018. – 400 с.
Корпоративне право крізь призму судової практики: монографія / за ред. І. В. Спасибо-Фатєєвої. – Харків; ЕКУС, 2021. – 512 с.
Беляневич О. А. Господарське договірне право України (теоретичні аспекти): Монографія / О. А. Беляневич. – Юрінком Інтер, 2006. – 592 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання цієї дисципліни передбачено у формі лекцій, де використовуються також і наочні методи, зокрема демонстрації та ілюстрації (символічно в схемах подається зображення поняття, яке висвітлюється чи проблеми). Комунікативне навчання – акцент цього методу полягає у тому, щоб дати можливість студенту розвити вміння обґрунтувати свою позицію щодо різних правових питань тематики курсу. Це усні дискусії, вирішення казусів, направлення претензії, позову.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем у відповідності з цією програмою. Викладач виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. На першому занятті з дисципліни кожен студент отримує індивідуальне завдання – доповідь, та готується до цієї доповіді за темою, визначеною викладачем. Викладач встановлює графік, відповідно до якого визначено час, коли кожен зі студентів зможе зробити доповідь. Остаточна сума балів за семестр оголошуються викладачем студентам на останньому занятті. Відпрацювання здійснюється шляхом усного опитування чи виконанням іншого типу завдання, встановленого викладачем.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Богданівна
Пожоджук
Кафедра економічного права та економічного судочинства
Навчально-науковий інститут права
Навчально-науковий інститут права
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра економічного права та економічного судочинства
Навчально-науковий інститут права