Науково-дослідна практика
Освітня програма: Хімія (Магістр)
Структурний підрозділ: Хімічний факультет
Назва дисципліни
Науково-дослідна практика
Код дисципліни
ОК.09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р2. Глибоко розуміти основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються предметної області, опанованої у ході магістерської програми, використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем, а також проведення досліджень з відповідного напряму хімії.
Р6. Знати методологію та організації наукового дослідження.
Р8. Вміти ясно і однозначно донести результати власного дослідження до фахової аудиторії та/або нефахівців.
Р9. Збирати, оцінювати та аналізувати дані, необхідні для розв’язання складних задач хімії, використовуючи відповідні методи та інструменти роботи з даними.
Р10. Планувати, організовувати та здійснювати експериментальні дослідження з хімії з використанням сучасного обладнання, грамотно обробляти їх результати та робити обґрунтовані висновки.
Р14. Інтерпретувати експериментально отримані дані та співвідносити їх з відповідними теоріями в хімії.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Володіти знаннями з обов’язкових навчальних дисциплін та дисциплін вільного вибору студента за блоками на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
2. Володіти навичками базової лабораторної техніки та фізико-хімічними методами за обраною спеціалізацією на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
3. Володіти елементарними навичками роботи зі спеціалізованим програмним забезпеченням, спеціалізованими базами даних на рівні бакалавра за спеціальністю «Хімія».
Зміст навчальної дисципліни
Базові практичні навички та вміння організації, планування та проведення хімічного експерименту за обраною тематикою, пошуку джерел наукової інформації професійного спрямування, їх первинної обробки, систематизації та аналізу, інтерпретації, оцінювання та презентації результатів свого наукового дослідження. Увага приділяється навичкам та вмінням планувати експеримент, обирати оптимальні методи дослідження та здійснювати наукові дослідження, звітувати про їхні результати, дотримуватися академічної доброчесності.
Рекомендована та необхідна література
1. Основи методології та організації наукових досліджень: Навчальний посібник / За ред. А.Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2021. – 352 с.
2. Гавриленко О. П. Методологія наукових досліджень: Навчальний посібник. – К.: Ніка-Центр, 2008. – 172 с.
3. Шейко В. М., Кушнаренко Н. М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності: Підручник. – К.: Знання, 2004. – 311 с.
4. Пятницька-Позднякова І. С. Основи наукових досліджень у вищій школі: Навчальний посібник. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – 116 с.
5. Creswell J.W., Creswell J.D. Research Design: Qualitative, Quantitative, and Mixed Methods Approaches; 5th ed. – SAGE Publications, Inc, 2018. – 304 p.
6. Patten M.L. Understanding Research Methods: An Overview of the Essentials; 10th ed. – Routledge, 2017. – 352 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Консультації, практичні завдання
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення запланованих результатів науково-дослідної практики визначається за результатами виконання практичних завдань під час захисту-презентації звіту з практики. Умовою позитивної підсумкової оцінки (заліку) з практики є отримання здобувачем освіти не менше 60 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ольга
Василівна
Гордієнко
Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет
Хімічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра органічної хімії
Хімічний факультет