Адміністративно-правове забезпечення запобігання корупції в Україні:

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Адміністративно-правове забезпечення запобігання корупції в Україні:
Код дисципліни
ВБ 01.12.23.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Знати: - науково-теоретичні підходи та законодавче визначення понять «корупція» і «корупційне правопорушення», принципи та завдання антикорупційного законодавства України; - заходи і засоби підвищення ефективності антикорупційної політики держави та практичної реалізації стратегії і тактики запобігання корупційним правопорушенням; - види та підстави притягнення державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування й інших осіб до адміністративної відповідальності за порушення антикорупційного законодавства. Вміти: - визначати сутність, місце та роль антикорупційної політики, а також класифікувати її співвідношення та інтеграційний зв'язок з іншими видами антикримінальної політики держави - розробляти та реалізовувати державні програми й плани заходів запобігання корупційним правопорушенням відповідно до вимог і напрямів антикорупційної політики держави.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання сутності корупції, її впливу на суспільний розвиток; чинників, що обумовлюють корупцію; стратегічних і тактичних напрямів запобігання корупційним правопорушенням; організаційних засад запобігання корупції; можливостей залучення громадськості до антикорупційної діяльності; форм та методів запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням; механізму відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення і усунення їх наслідків; особливостей судового розгляду справ про вчинення корупційних правопорушень. Вміння формулювати визначення основних правових категорій, що визначають соціально-правову природу корупції та правову природу корупційного правопорушення; застосовувати отримані теоретичні та практичні знання щодо механізму запобігання корупційним правопорушенням, правильно кваліфікувати діяння суб’єктів владних повноважень на предмет вчинення ними корупційних правопорушень.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна зорієнтована на опанування студентами доктринальних положень, норм чинного та проектного законодавства у сфері запобігання корупції, формування цілісного уявлення щодо змісту вітчизняного антикорупційного законодавства, ознайомлення з державним механізмом запобігання корупції, категоріально-правовою характеристикою корупції та корупційного діяння, з’ясування специфіки правового статусу державних органів, спеціально уповноважених на реалізацію заходів щодо запобігання корупції, визначення основних принципів запобігання корупції, окреслення кола суб’єктів відповідальності за корупційні правопорушення, характеристика передбаченої законом системи обмежень як важливого чинника запобігання корупції, з’ясування сутності та підстав здійснення фінансового контролю у контексті спрямованих на запобігання корупції заходів, визначення сутності антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів.
Рекомендована та необхідна література
1. Бондар І. С., Горник В. Г., Кравченко С. О., Кравченко В. В. Антикорупційна політика та запобігання корупції в публічному управлінні: Навч. пос. – К.: «Видавництво Ліра-К», 2016. – 192 с. 2. На шляху інтеграції України до ЄС» // Інформаційний бюлетень з євроінтеграційних питань: Електронний Інформаційний бюлетень .- 2013. - № 5 (липень). – 40 с. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/docs/Euro_bulletin-5.pdf 3. Актуальні питання удосконалення антикорупційного законодавства щодо професійної етики на публічній службі та запобігання конфлікту інтересів [Текст]: засід. "Круглого столу" / Ком. Верховної Ради України з питань боротьби з організ. злочинністю і корупцією. - К.: Москаленко О. М., 2018.-75 с. 4. Клименко, Ніна. Щодо сутності корупції та антикорупційних судових експертиз / Ніна Клименко // Віче.-2019. -№ 6. – С. 15
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, доповідь та розв’язання казусу, участь у дискусії, реферат, розв’язання задач, тестове контрольне опитування.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає один бал. Кількість отриманих студентом балів відповідають відсоткам у підсумковій оцінці з дисципліни. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів, без урахування балів отриманих студентом під час проведення лектором тестового контрольного опитування. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача.
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни