Відповідальність суб'єктів публічної адміністрації

Освітня програма: Право. Магістр. Заочна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Відповідальність суб'єктів публічної адміністрації
Код дисципліни
ВБ 01.11.23.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Досягнення студентами таких компетентностей, вмінь та навичок, зокрема: формулювати визначення основних правових категорій, що визначають правову природу посадовим правопорушенням; аналізувати та оцінювати інформацію про посадові правопорушення; правильно кваліфікувати діяння суб’єктів владних повноважень на предмет вчинення ними посадових правопорушень, роз’яснювати положення чинного законодавства, що визначають підстави та види відповідальності за посадові правопорушення, підстави й порядок оскарження відповідних рішень в судовому порядку, самостійно вирішувати практичні завдання, використовуючи положення правової доктрини та правових актів; складати відповідні процесуальні документи; виявляти прогалини в національному законодавстві і вирішувати проблемні питання, що виникають у національній практиці в частині відшкодування шкоди, завданої суб’єктами публічної адміністрації.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
The learners are to acquire such competences and skills as: to define the basic categories of law, which determine the legal nature of wrongs committed by the officials; to analyse and assess the information about the offences committed by officials to apply the knowledge obtained on the issue of liability of the public administration subjects, to give a correct qualification to the actions taken by the public authorities concerning the offences committed by them, to clarify the provisions of current legislation that determine the grounds and types of liabilities for offences committed by officials, the grounds and the order of appealing the court decisions, to independently solve practical tasks applying the provisions of legal doctrine and legal acts; to compile the relevant statements of the case.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна знайомить студентів з особливостями механізму юридичної відповідальності суб’єктів публічної адміністрації, чинниками та передумовами вчинення правопорушень у сфері публічно правових відносин, змістом теорії і практики запобігання та протидії вказаним правопорушень, з кращим вітчизняним і зарубіжним досвідом протидії у відповідній галузі; з системою організаційних заходів запобігання та протидії посадових правопорушенням, системою забезпеченням дієвої державно-громадської співпраці для зменшення проявів правопорушенням; з практикою створення основи для формування правомірної культури суб’єктів публічної адміністрації. Значна увагу приділена вмінню складати відповідні процесуальні документи; виявляти прогалини в національному законодавстві і вирішувати проблемні питання, що виникають у національній практиці в частині відшкодування шкоди, завданої суб’єктами публічної адміністрації.
Рекомендована та необхідна література
1. Публічна служба. Зарубіжний досвід та пропозиції для України / За заг. ред. Тимощука В.П., Школика А.М. – К.: Конус Ю, 2007. – 735 с. 2. Бондар І. С., Горник В. Г., Кравченко С. О., Кравченко В. В. Антикорупційна політика та запобігання корупції в публічному управлінні: Навч. пос. – К.: «Видавництво Ліра-К», 2016. – 192 с. 3. Хмельова Н.А. Умови відшкодування шкоди державою фізичній особі, яка потерпіла від кримінального правопорушення / Н.А. Хмельова// Теорія і практика правознавства. 2015. Вип. 2 (8). – С. 1-8. 4. Андрій Химчук, Микола Колотило, 8 проблем з притягненням суддів до дисциплінарної відповідальності [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://dejurefoundation.tilda.ws/8-problems
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота, доповідь та розв’язання казусу, участь у дискусії, реферат, розв’язання задач, тестове контрольне опитування.
Методи та критерії оцінювання
Види поточного контролю обираються викладачем, який веде практичні заняття у відповідності з даною програмою. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. Мінімальний бал, який може бути отриманий студентом за відповідними формами оцінювання складає один бал. Кількість отриманих студентом балів відповідають відсоткам у підсумковій оцінці з дисципліни. Максимальний бал, який може бути отриманий студентом за семестр складає 40 балів, без урахування балів отриманих студентом під час проведення лектором тестового контрольного опитування. У випадку відсутності студента на семінарському занятті з поважних причин, він може відпрацювати пропущене заняття в поза аудиторний час впродовж 7 днів після пропущеного заняття в час консультацій викладача.
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни