ПРАВО ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

Освітня програма: Право. Магістр. Денна.

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
ПРАВО ОХОРОНИ ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я
Код дисципліни
ВБ 01.02.03.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати концептуальні засади права охорони громадського здоров’я, особливості правового статусу суб’єктів права охорони громадського здоров’я та способи захисту їх прав і законних інтересів. Уміти розв’язувати складні завдання і вирішувати правові проблеми, що виникають у сфері охорони громадського здоров’я, в умовах наявності численних прогалин і суперечностей у законодавстві, що регулює відносини у сфері охорони громадського здоров’я, а також недосконалості правозастосовної практики, аналізувати практику застосування законодавства України у сфері охорони громадського здоров’я з метою запобігання найбільш поширеним порушенням у діяльності суб’єктів права охорони громадського здоров’я.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основні аспекти правового регулювання відносин у сфері охорони здоров’я; особисті немайнові права, що забезпечують природне існування фізичної особи, пов’язані з охороною здоров’я та наданням медичної допомоги; основні засади адміністративно-правового забезпечення охорони здоров’я населення. Вміти аналізувати міжнародно-правові акти та чинне законодавство України, що регулюють охорону здоров’я населення; давати правову оцінку ситуаціям, що виникають у сфері охорони здоров’я.
Зміст навчальної дисципліни
Основна частина курсу передбачає формування у студентів правильного і повного уявлення про концепт громадського здоров’я, який є порівняно новим для вітчизняної науки і практики, а також про поняття і особливості права охорони громадського здоров’я, яке покликане забезпечити справедливий баланс між особистими правами і публічним інтересом у сфері охорони здоров’я. Важлива роль відведена ознайомленню з правами людини у сфері охорони громадського здоров’я, правовими основами організації охорони громадського здоров’я, особливостями державно-правового регулювання охорони громадського здоров’я, а також поглибленому вивченню юридичної відповідальності за правопорушення у сфері охорони громадського здоров’я. Значна увага приділена розгляду актуальних проблем правового регулювання охорони громадського здоров’я, які знаходяться у фокусі уваги, у зв’язку з підвищенням уваги до прав людини в охороні здоров’я, євроінтеграційними і глобалізаційними процесами та реформою охорони здоров’я.
Рекомендована та необхідна література
1. Медичне право : підручник / за заг. ред. д-ра юрид. наук. проф. С.Б. Булеци; д-ра юрид. наук, доц. М.В. Менджул. – Ужгород: ТОВ «РІК-У», 2021. – 720 с. 2. Грін О. О. Основи медичного права. Альбом схем: навч. посіб. для студентів вищ. навч. закл. / О. О. Грін. – Ужгород: Видавництво ФОП Сабов А. М., 2020. – 377 с. 3. Чеховська І.В. Медичне право України : навчальн. посіб. / І. В. Чеховська. – Ірпінь : Університет ДФС України, 2020. – 480 с. 4. Миронова Г.А. Модернізація цивільного законодавства в сфері надання медичної допомоги: теоретичні засади та практика імплементації: монографія. – Київ, 2020. – 199 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота студента. Експрес опитування, тестування, модульна контрольна робота, наукова робота, підсумковий контроль.
Методи та критерії оцінювання
При поточному контролі під час семінарських занять оцінці підлягають: рівень знань, продемонстрований студентом у відповіді, активність при обговоренні питань семінарського заняття, систематичність роботи на заняттях, результати виконання домашніх завдань. Викладач, який проводить семінарські заняття, виставляє у визначений термін кількість набраних з поточного контролю балів і заносить їх у відповідні документи обліку успішності студентів. Дисципліна викладається протягом одного семестру За 5 днів до початку екзаменаційної сесії викладач, який веде семінарські заняття, припиняє приймати відпрацювання. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна контрольна робота, максимальна оцінка за яку не може перевищувати 40% підсумкової оцінки (до 40 балів за 100 – бальною шкалою).
Мова викладання
Українською

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни