Міжнародний податковий менеджмент

Освітня програма: Міжнародний бізнес (менеджмент та маркетинг) (заочна форма навчання)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародний податковий менеджмент
Код дисципліни
ВБ1.2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основи бухгалтерського обліку, обліку зовнішньоекономічної діяльності; загальноюридичні засади регулювання податкової політики та податкових систем; логіко-філософські методи та елементарні підходи аналізу в системі економічних наук; соціо-економічні та політико-правові аспекти державного регулювання на міжнародному, регіональному та національному рівнях; логіко-філософські методи. Вміти оптимізувати податки за рахунок моніторингу законодавства та фінансового стану підприємства; орієнтуватися у сфері чинного законодавства в сфері бухгалтерського обліку та ПКУ; узагальнювати, систематизувати, аналізувати фінансові та економічні показники; аргументувати власну точку зору, застосовуючи логіко-логічні, загальнофілософські і специфічні методи аналізу та оцінки економічних явищ. Володіти елементарними навичками аналізу податкової системи, фінансових документів та чинного законодавства.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання основи бухгалтерського обліку, обліку зовнішньоекономічної діяльності; загальноюридичні засади регулювання податкової політики та податкових систем; логіко-філософські методи та елементарні підходи аналізу в системі економічних наук; соціо-економічні та політико-правові аспекти державного регулювання на міжнародному, регіональному та національному рівнях; логіко-філософські методи. Вміти оптимізувати податки за рахунок моніторингу законодавства та фінансового стану підприємства; орієнтуватися у сфері чинного законодавства в сфері бухгалтерського обліку та ПКУ; узагальнювати, систематизувати, аналізувати фінансові та економічні показники; аргументувати власну точку зору, застосовуючи логіко-логічні, загальнофілософські і специфічні методи аналізу та оцінки економічних явищ. Володіти елементарними навичками аналізу податкової системи, фінансових документів та чинного законодавства.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Зміст та функції міжнародного податкового менеджменту 2. Економічна сутність податків і їх роль в сучасному суспільстві 3. Податкові системи та податкова політика держави 4. Податкове планування в сучасній бізнес діяльності
Рекомендована та необхідна література
Білова Н., Місцеві податки і збори по-новому: знайомимося та готуємося до сплати Податки та бухгалтерський облік. – 2014. – №1-2. – С.38-46. Борисюк О. Шляхи оптимізації державного боргу в сучасних умовах Економічний часопис Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. – 2015. – № 1. – С. 39–43. Глухова Д.А. Становлення сучасної парадигми інформаційного суспільства: соціально-економічний вимір ВАДЕКС, 2016. – 272с. – С. 52-60. Глухова Д.А. Стратегії розподілу федерального бюджету США: військово-інноваційний вимір //Проблеми економіки : збір. Наук. 2м.. – 2015. - № 4. – с. 20-24. Міжнародний бізнес: Підручник / В.А. Вергун, Д.П. Расшивалов, В.П. Мазуренко, О.І. Ступницький, Глухова Д.А. та ін.; за ред. Вергуна В.А. – К.: видавництво «Вадекс», 2014 – 810 с. Сучасна фірма: виклики та управління змінами: навчальний посібник/ за ред. В.А. Вергуна– К. : видавництво «Вадекс», Д. А. Глухова, 2016 – 404 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Оцінка розраховується за накопичувальною системою. Дві модульні контрольні роботи оцінюються в 25 балів кожна. Виконання завдань самостійної роботи – 10 балів. Максимальна кількість балів, отриманих протягом семестру – 60. Критичний мінімум доступу до іспиту – 20 балів. Рекомендований мінімум доступу до іспиту – 36 балів. Якщо студент не набрав рекомендованого мінімуму балів протягом семестру, відпрацювання здійснюються за попередньо узгодженим індивідуальним графіком у вигляді написання модульної контрольної роботи підвищеної складності. Іспит проходить у формі вирішення тестових завдань та практичних задач. Оцінюється максимум в 40 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Міжнародного Бізнесу
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин