Регіональна інженерна геологія

Освітня програма: Геологія (1 рівень)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Регіональна інженерна геологія
Код дисципліни
ВК 15
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати теоретичні основи і методологічні принципи регіонального інженерно-геологічного вивчення територій; вплив геологічних та кліматичних факторів на інженерно-геологічні умови територій та їх просторову мінливість; характеристику основних інженерно-геологічних регіонів країни. Вміти узагальнювати та аналізувати результати регіональних інженерно-геологічних досліджень; враховувати особливості інженерно-геологічних умов територій при господарському освоєнні; складати карти інженерно-геологічних умов, районування територій; складати оптимальний варіант проекту інженерно-геологічних досліджень в різних регіонах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати базові знання з геології, інженерної геології, геоморфології, гідрогеології
Зміст навчальної дисципліни
Надання студентам основних теоретичних та методологічних основ регіональної інженерної геології; базових знань про закономірності формування, розподілу інженерно-геологічних умов різних регіонів; засвоєння принципів та методів інженерно-геологічного районування територій та побудови інженерно-геологічних карт прогнозування зміни інженерно-геологічних умов під впливом інженерно-господарської діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Костюченко М.М.., Шабатин В.С. Гідрогеологія та інженерна геологія. –К., КНУ, 2005. 2. Костюченко М.М.., Шостак А.В. Методичні вказівки до виконання практичних робіт з навчальної дисципліни “ Регіональна інженерна геологія” К., КНУ, 2007. 3. Шабатин В.С., Костюченко М.М. Регіональна інженерна геологія та інженерна геологія України. –К., КНУ, 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота студентів
Методи та критерії оцінювання
Контроль передбачає виконання завдань на практичних заняттях та проведення 2 письмових контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Студент не допускається до підсумкового оцінювання, якщо під час семестру набрав менше 20 балів. Протягом семестру студент може набрати від 36 до 60 балів. Під час іспиту студент може отримати від 24 до 40 балів
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Гідрогеології та інженерної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"